Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawel2203

AMD FX-8350 - CPU FAN ERROR

Polecane posty

Hej,
podczas uruchamiania komputera od czasu do czasu potrafi wyświetlić się błąd CPU FAN ERROR, który znika jednak po restarcie komputera. Początkowo sądziłem, że błąd może pokazywać się wówczas, gdy procesor jest za zimny, a włączenie wentylatora nastąpi po "podgrzaniu" do odpowiedniej temperatury, ale po uruchomieniu Windowsa temperatura procesora podchodzi pod 60 stopni, a wiatrak dalej nie pracuje. Przy ponownym uruchomieniu kompa wszystko z kolei już jest dobrze. W trakcie pracy komputera temperatura procesora to ok. 38-39 stopni. Wentylator również poprawnie działa.

Co ważne, błąd ten wyświetla się jedynie podczas uruchamiania kompa po przerwie. Wentylator jest podłączony poprawnie pod odpowiednie złącze. Proszę Was o pomoc, bo coraz bardziej mnie to irytuje.

Procesor: AMD FX-8350 + chłodzenie z wersji box
Płyta: ASUS M5A97 R2.0
System: Win 7 Home Premium 64bit

Co o tym myślicie? Zaktualizować biosa, sterowniki, a może skorzystać z gwarancji na procesor/płytę?
Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głupie, ale czy wentylator "wystartuje" jak go popchniesz palcem? Generalnie to łożyska mogą padać.

Nie sądzę, by płyta była tu winna, a oddawać procesor na gwarancję z racji awarii wentylatora się nie opłaca, lepiej zwyczajnie wymienić wentylator jeśli okaże się wadliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem nigdy, bo ciężko "upolować" tę sytuację. Potrafi być tak, że cały tydzień jest okej, a nieraz ten komunikat potrafi pojawić się 2 czy więcej razy w ciągu 1 dnia.
Zapomniałem dodać, że raczej nie ma to związku ze zużyciem sprzętu, bo pierwszy raz przytrafiło mi się to jakieś 2 czy 3 tyg. po złożeniu komputera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...