Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarnobyl97

Problem z głośnikiem/płytą główną

Polecane posty

Witam. Ostatnio zauważyłem, że głośnik sp-hf1800a podpięty do mojego pc wydaje monotonny "zawodzenie" czy coś w tym stylu (dodam link do dropboxa to sami ocenicie). Im bardziej podgłaśniam go za pomocą pokrętła tym ten dźwięk staje się głośniejszy. Co ciekawe to samo nie następuje, gdy podgłaśniam go w systemie. Podłączałem go jeszcze do smartfona, ale nic podobnego się nie działo. Podejrzewam, że podczas ostatniego wyjmowania płyty głównej być może ją uszkodziłem. Zatem pytanie: czy po wstępnej ocenie sytuacji i przesłuchaniu tego nagrania sądzicie, że to wina głośników czy płyty? Czy w przypadku tego drugiego kupno wewnętrznej albo zewnętrznej karty dźwiękowej pomoże?

https://www.dropbox.com/s/g3pqaju6czrbumb/głośnik.flac?dl=0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki podłączałeś przez przedni panel, to sprawdź, czy po podłączeniu bezpośrednio do płyty będzie taki sam problem.
Możesz też sprawdzić, czy odizolowanie kabla głośnikowego od wszelkich źródeł zakłóceń (np. inne kable) nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony do płyty głównej. Teraz spróbowałem z przodu i już tak świszczało, że nie dało się wytrzymać :D Po raz kolejny spróbowałem do smartfona i zero zakłóceń. Być może sprawcami zakłóceń jest chłodzenie, które wprawia obudowe w lekkie drgania. Ale wpierw odpowiedz mi na pytanie:  Czy w przypadku problemów z płytą główną kupno wewnętrznej albo zewnętrznej karty dźwiękowej pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czarnobyl97 napisał:

Być może sprawcami zakłóceń jest chłodzenie, które wprawia obudowe w lekkie drgania.

Raczej niezbyt możliwe.

Tak właściwie to jesteś pewien, że przed ostatnim wyjęciem płyty tego problemu nie było? Bo przyznam, że nie mam pojęcia, jak coś takiego mogłoby się nagle pojawić.

7 godzin temu, Czarnobyl97 napisał:

Czy w przypadku problemów z płytą główną kupno wewnętrznej albo zewnętrznej karty dźwiękowej pomoże?

To już zależy od karty dźwiękowej - tanie badziewie może nawet pogorszyć sytuację, natomiast porządna dźwiękówka powinna rozwiązać problem, przynajmniej zakładając, że źródłem zakłóceń jest integra (próba ze smartfonem sugeruje, że jest).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

To już zależy od karty dźwiękowej - tanie badziewie może nawet pogorszyć sytuację, natomiast porządna dźwiękówka powinna rozwiązać problem, przynajmniej zakładając, że źródłem zakłóceń jest integra (próba ze smartfonem sugeruje, że jest).

Mógłbyś mi zatem zasugerować tu dobry model? Czy muszę zakładać wątek w innym dziale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musisz się jeszcze pochwalić modelem płyty głównej (i najlepiej jeszcze karty graficznej, a także ewentualnych innych kart rozszerzeń), systemem operacyjnym, budżetem i nastawieniem do używanych kart, a jak założysz nowy temat w Peryferiach, to może zerknie do niego ktoś będący bardziej na bieżąco w temacie dźwiękówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...