Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TomassS1906

Kosmiczne temparatury

Polecane posty

Karta graficzna: Nvidia GTX 650 Ti
Procesor: AMD X4 860K
Płyta Główna: Gigavyte F2A88XM-DS2
Zasilacz: ATX POWER SUPPLY TITAN 500W
16 GB Ram
Witam.
Mam ten komputer od nie dawna i sytuacja mnie niepokoi bo programy pokazują mi kosmiczne temparatury ale każdy z nich pokazuje inne np. (HWMonitor, SpeedFan test). Mimo tych temperatur komputer chodzi normlanie nic nie laguje jakby było dobrze a według programów mam nawet 100 stopni. W grach również nic nie laguje a to właśnie wtedy temparatury wariują.

Jakieś pomysły ? :(
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż byś powiedział co się tak przegrzewa? Po HWMonitro to widzę że chyba procesor, czasami źle pokazują te temperatury, sprawdź palcem (delikatnie) czy naprawdę jest gorący, jeśli tak to zobacz czy pasta przy procesorze ci nie stwardniała (BOXowe chłodzenia mają taką troszku dupną), dociśnij chłodzenie i zobacz efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak generalnie procesor radiator nie jest gorący chodź powietrze wydmuchiwane faktycznie jest ciepłe

Co do pasty To już ją wymieniałem raz w tym samym dniu co dostałem komputer bo stwierdziłem ze faktycznie może być gówniana a ja z tego co czytałem mialem jedną z lepszych ( teraz już nie pamietam jaka to byla) ale nie wiele to dało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

1.       Sprawdź czy wiatrak chłodzący procesor się obraca.

2.       Jeśli znajduje się na nim kurz usuń go sprężonym powietrzem lub odkurzaczem.

3.       Zdejmij chłodzenie z procesora i sprawdź stan pasty termoprzewodzącej. Jeśli jest „sucha” lub jest nierównomiernie rozsmarowana, zdejmij ją i nałóż nową.

4.       Sprawdź w programie Everest napięcie procesora.  Jeśli jest wyższe niż te podawane w instrukcji, oznacza to problem z zasilaczem lub sekcją zasilania płyty głównej.

 

Info z Benchmark

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...