Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Czerwone paski i migajacy monitor.

Polecane posty

Witam.

Mój problem polega na tym iż czasem podczas użytkowania komputera, grania czy przeglądania internetu monitor bez powodu gaśnie na około sekundę i zaraz wraca do normy. Zdarza się to losowo, bez konkretnej przyczyny. Przeczytałem że może mieć to związek z ustawieniem jasności, ale po zredukowaniu problem nie mija.

Drugi problem to czasem na ułamek sekundy na monitorze pojawiają się czerwone poziome paseczki oraz zaczyna on jakby "mrugać". Coś podobnego działo się z moją poprzednią kartą graficzną, aż w końcu odmówiła posłuszeństwa. Tą mam około 2 lat. 

Monitor mam podłączony za pomocą HDMI.

Czy przyczyną mogła by być awaria złącza PCI Express w płycie głównej, które uszkadza kartę graficzną? 

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel dopiero zakupię i sprawdzę, przedmucham obudowę, może to przez jakiś kurz.

Zauważyłem że kiedy monitor gaśnie na te parę sekund to włącza się lampka zasilania. Wczoraj  monitor zgasł i gdy się włączył, wyglądało to tak:

yXWDX3f.jpg

Po ponownym włączeniu jest normalnie.

 

Czasami wygląda to tak:

bhOwubY.jpg

Przeczyszczenie nic nie dało, zmiana kabla również.

Oddam kartę na gwarancję, bo to chyba jednak coś z nią.

Najciekawsze że poprzednia, GeForce 570 również padła w podobny sposób tj. były bardzo podobne objawy jak tu.

Czy jest możliwe że jakaś wada w płycie głównej powoduję takie a nie inne uszkodzenie karty?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...