Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fal1con

Problem z dyskiem

Polecane posty

Po zauważeniu długiego czasu odpowiedzi podczas pracy z komputerem <laptop> wykonałem diagnostykę programami CrystalDiskInfo. Proszę o ocenę stanu tego dysku. (Uważam że jest źle)

 

*************************
Mam też problem z innym dyskiem z którego przez przypadek wykasowane zostały wszystkie dane ale niczym nie nadpisane. Testowałem kilka programów i jestem w stanie je odzyskać tj. widzę wszystkie pliki z ostatnich kilku lat ale niestety każdy program który działa (faktycznie wyszukuje te pliki a nie udaje że się do czegoś nadaje) ma limit 1 Gb albo 3 pliki a ja mam dysk 500 GB do przywrócenia... jeżeli ktoś się orientuje jakim programem mogę to zrobić proszę o nazwę a najlepiej link.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S.M.A.R.T.  w sumie niczego strasznego nie widać poza:

- Reported Uncorrectable Errors - wartość raw równa 1 sugeruje, że kiedyś wystąpił poważny błąd, ale skoro nie ma niestabilnych oraz relokowanych sektorów, to dysk jakoś musiał sobie z nim jednak poradzić.

- Trochę błędów wspowodowanych wstrząsami - powinieneś bardziej uważać na notebooka, gdy go przenosisz.

- Dosyć wysoka temperatura - podkładka chłodząca mogłaby pomóc.

Możesz wrzucić benchmark z HD Tune?

 

A co do dysku z zagubionymi danymi, to jeśli przez przypadek skasowałeś partycję (zakładam, że to się właśnie stało, skoro zniknęły wszystkie dane), to istnieje spora szansa na to, że TestDisk wszystko przywróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dysk zewnętrzny podpinany do usb 3.0 były tam dokumenty zdjęcia itp. skanując widzę nadal te pliki w programach do przywracania ale nie mogę ich użyć bo mają durne limity. Testdisk i Photorec podobno są dobre ale nie mogę znaleźć czystej instalki wszędzie mi pokazuje wirusy. Proszę o link 

[sprawdzam pliki z instalek.pl albo innych stron przez np. https://www.virustotal.com/pl/ i ciągłe znajduje trojany albo inny syf w plikach instalacyjnych testdiska ;/

 

co do hd tune to postaram się wkleić ale obecnie nie mam do tego dysku dostępu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/23/2016 o 19:50, Fal1con napisał:

Testdisk i Photorec podobno są dobre ale nie mogę znaleźć czystej instalki wszędzie mi pokazuje wirusy. Proszę o link 

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Livecd - i wybierz sobie co tam chcesz.

Benchmark wygląda normalnie dla tego dysku. Na error scan nawet nie patrzę - strata czasu.

Ogólnie dysk wygląda OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te instalki są zawirusowane <kilka trojanów itp., nawet na stronach instalek, programosów czy tej wiki-stylizowanej strony twórcy, jedyny czysty link to bezpośrednie pobieranie wersji 64 z instalek <pobieranie bezpośrednie>

 

PhotoRec odzyskał wszystkie pliki ale bez struktury i bez nazw (czasami) inne programy jak recuva to można sobie ten tego... nawet głębokie skanowanie nie pomogło.

*********************

Mam też jeszcze inny dysk Seagate Expansion 1TB i prawie cały dysk zdjęć, posypał się format plików <teraz jest RAW> po 30 min w men dysków go wykryło jako pusty zdrowa partycja. Cały czas prosi o sformatowanie (ale podobno lepiej tego nie robić). Próbowałem Testdiskiem ale nie może wystartować, tj. nie może przeskoczyć etapu logu. Inne programy go nie widzą.

Dysk też wydaje dźwięk 'klikania'.

Generalnie trzeba naprawić ten RAW i wtedy może odzyskiwać dane. Tylko jak?

Czy taki dysk można jakoś podłączyć wewnątrz komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fal1con napisał:

Te instalki są zawirusowane <kilka trojanów itp., nawet na stronach instalek, programosów czy tej wiki-stylizowanej strony twórcy, jedyny czysty link to bezpośrednie pobieranie wersji 64 z instalek <pobieranie bezpośrednie>

O instalkach, programosach, dobrych programach itp. to może lepiej zapomnij, bo one od bardzo dawna dorzucają różny syf.

Natomiast na stronie, którą podałem nie ma zawirusowanych linków. Jeśli mimo to Twój antywirus coś wykrywa, to sprawdź swój system lub zmień antywirusa.

Co do tego ostatniego dysku - jeśli TestDisk go nie wykrywa, to przede wszystkim wykonaj kopię posektorową dysku i wtedy ewentualnie można będzie się bawić. Z opisu wygląda to na uszkodzenie mechaniczne lub walnięty kontroler dysku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win32.Trojan.WisdomEyes wykryty przez Baidu oznacza tyle, że skaner heurystyczny Baidu znalazł coś, co mu się nie podoba. Skoro żaden inny program nic nie znalazł, to można to spokojnie zignorować.

Dnia 12/1/2016 o 17:11, Fal1con napisał:

Co do DMDE to przy wyborze dysku się zawiesza.

Miło. Tylko co to ma do rzeczy jeśli chodzi o kopię posektorową?

Użyj dd_rescue, Ddrescue, czy czegoś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...