Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wrona987

Głośna praca komputera

Polecane posty

Temperatury procesora są ok (choć wiele do roboty nie miał), a ~1150 RPM z coolera CPU raczej nie powinno się dawać we znaki. Nie widać co prawda temperatur karty graficznej, ale obecnie to średnio istotne.

Co do Logica - całe szczęście, że hałasuje, przynajmniej masz dodatkowy powód (jakby możliwość spalenia siebie i innych podzespołów nie była wystarczająca...), żeby go wymienić. Ile byłbyś w stanie wydać na nowy, porządny zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrona987

Coś koło 150-200zł jak już

a gdybym spróbował rozkręcić ten zasilacz i go wyczyścić może przez kurz tak hałasuje?

Bo komputer ma około 10miesięcy i w sumie nie zbyt mam ochote żeby coś w nim wymieniać.

Nie jestem pewien w 100  % że to zasilacz hałasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyszczenie tego Logica może zredukuje hałas, ale jego miernej jakości nijak nie poprawi.

Jeżeli możesz wydać ~170 zł na VS450 (3-letnia gwarancja) lub Vero L1 500W (nieco więcej mocy, 2-letnia gwarancja D2D) bez utraty nerki, to zdecydowanie warto - lepiej wydać tyle i mieć spokój, niż zastanawiać się, czy i kiedy ten Logic postanowi zniszczyć jakieś podzespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrona987

Czyli prędzej czy później coś sie w komputerze zepsuje.

Gwarancje na komputer mam jeszcze chyba na rok ale w sumie nie mam zbyt czasu

bawić sie w wymiane tego zasilacza bo musze go pierw zamowic potem zawieźć komputer do sklepu tak gdzie go kupiłem i odebrać za parę dni a jest szkoła i czasu też jest troche mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupowałeś gotowy zestaw, to może w pierwszej kolejności dowiedz się, jak wygląda kwestia gwarancji - jeżeli obejmuje ona naprawę podzespołów np. w przypadku zniszczenia ich przez zasilacz, to właściwie nie masz się czym zbytnio przejmować (przynajmniej do czasu zakończenia gwarancji) i albo pytaj sprzedawcę, co zrobić z tym hałasem, albo przedmuchaj tego Logica sprężonym powietrzem (rozkręcenie zapewne poskutkuje zerwaniem plomby i utratą gwarancji).

33 minuty temu, wrona987 napisał:

Czyli prędzej czy później coś sie w komputerze zepsuje.

Tego to tak na 100% nie wiadomo - równie dobrze cały zestaw może bezproblemowo działać przez wiele lat. No ale użytkowanie komputera z takim potworkiem zamiast porządnego zasilacza można chyba porównać do jazdy na motorze bez kasku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrona987

Zrobie tak jak radzisz kupie sprężone powietrze podmucham ten zasilacz jeśli hałaś będzie coraz głośniejszy to poprostu oddam go na gwarancje lub coś w tym stylu.

Wydaje mi się ,że póki ten hałaś nie jest jakaś bardzo głośny zasilacz może zostać ale co będzie potem zobaczymy.W sumie temat możesz zamknąć dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrona987 napisał:

Zrobie tak jak radzisz kupie sprężone powietrze

Nie, nie - ja w pierwszej kolejności radzę się zorientować, jak wygląda kwestia gwarancji - być może sprzedawca bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne awarie spowodowane wątpliwym doborem podzespołów, a może w razie awarii po prostu roześle podzespoły po serwisach i na koniec tylko Cię poinformuje, że przykładowo płyta nie zostanie naprawiona/wymieniona, bo oberwała zbyt wysokim napięciem, a tego gwarancja nie obejmuje.

A temat zostawię otwarty - może ktoś postanowi nieco dobitniej przekonać Cię do zakupu zasilacza z prawdziwego zdarzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...