Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MartiusGW

Dziwne problemy po aktualizacji bios płyty głównej Asrock p67 pro3

Polecane posty

Próbowałem aktualizacji biosu ponieważ po przejściu na Windows 10 z 7 menadżer zadań cały czas pokazywał użycie procesora 100% i znalazłem opinie według których nowsza wersja biosu powinna pomóc. Ściągnąłem wersję 3,30 z strony producenta. Po wykonaniu aktualizacji z poziomu systemu z początku sądziłem, że wszystko poszło dobrze. Po wejściu do biosu pokazywało nowszą wersję jednak Windows nie chciał się uruchomić informując o konieczności ponownego uruchomienia oraz podając komunikat błędu "inaccessible boot device". Po resecie zmieniałem ustawienia bios, jedyny efekt to dziwna częściowa blokada klawiatury po samym uruchomieniu komputera przez co nie mam pojęcia w jakim inny sposób miałbym dostać się do ustawień bios (zaczyna działać dopiero kiedy Windows pokazał informacje o błędzie). Wtedy spróbowałem przywrócenie ustawień fabrycznych Windows 10, o dziwo po tym system uruchomił się normalnie. 

Niestety pozostały dwa problem:

-cały czas nie mam jak dostać się do biosu przez nieaktywna klawiaturę , działa dopiero kiedy system się uruchomi (myślałem, że to kwestia klawiatury usb ale stara ps2 zachowuje się identycznie)

-po pierwszym uruchomieniu komputera po przywróceniu ustawień fabrycznych pojawiają się artefakty zaraz po ekranie z nazwa płyty głównej, po resecie Windows uruchamia się normalnie 

Domyślam się, ze aktualizacja biosa jest powodem tego bałaganu tylko czy można coś na to poradzić poza wymianą płyty? Pomyślałem o próbie instalacji domyślnych sterowników 2.0 ale nie ma ich na stronie producenta, są tylko najnowsze które instalowałem na samym początku.

 

W razie czego to reszta mojego sprzętu jeśli te informacje mogą się do czegoś przydać:

-procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

-karta graficzna Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit)

-dysk twardy Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)

-ram ADATA XPG V1.0 DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 

-zasilacz XFX Core 550W 80+ SLI PSU

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...