Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Domix12

Bardzo duża temp procesora

Polecane posty

Witam od jakieś czasu miałem problem z lagami w grze szukałem w czym jest problem. Szukałem i natknąłem się na to : http://scr.hu/11wn/n2ju2 podczas laga mój procesor ma 206 stopni temperatury.

Wiem że to jest nie możliwe ale jednak tak jest. Jak coś to wymieniłem pastę, jechałem kompresorem wszędzie gdzie mogę. Nawet wymieniłem wentylator przy procesorze .

Specyfikacje :

Zasilacz : Cooler Master Elite 500W RS500-PSAPJ3-IT

Płyta główna : MSI 760GM-P21 (FX)

Procesor: AMD FX-4100

Grafika: GeForce GTX 750 Ti

RAM : 8 GB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie jesteś pierwszą osobą z wadliwym czujnikiem temperatury.

6 minut temu, Domix12 napisał:

Nawet wymieniłem wentylator przy procesorze

Wentylator, czy cały cooler? Na jaki?
I właściwie jaką obudowę posiadasz?

Mógłbyś wrzucić log z HWiNFO64 (Sensors only przy uruchomieniu, przed odpaleniem gry przycisk Logging Start i wybierasz plik docelowy, po teście Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv) zarejestrowany w czasie grania (najlepiej by było, żeby wystąpiły te lagi)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - jaki cooler miałeś wcześniej?

Grot strzałki wskazuje na miejsce, gdzie zazwyczaj jest montowana karta graficzna - tam obecność wentylatora mnie nie dziwi, jednak nie ma on zbytnio wpływu na wymianę powietrza ze "światem zewnętrznym".

2 godziny temu, Domix12 napisał:

masz tu ten plik o który prosiłeś 

forum.CSV

Tylko mi się wydaje, czy ukryłeś część danych?
W każdym razie temperatury* i takty sugerują, że problemem może być thermal throttling, tym bardziej, że przy spadkach taktowania ciężko dostrzec jakąś przesadnie wzmożoną aktywność dysku** (procentowo, transfery). Co prawda spodziewam się, że zainwestowanie w porządną, przewiewną obudowę (np. Zalman Z1 Neo/Z3) i/lub zamontowanie jakiegoś większego, horyzontalnego coolera/zastosowanie bezpośredniego nawiewu na procesor powinno nieco polepszyć sytuację, no ale cudów i tak bym się nie spodziewał - jakby nie patrzeć masz płytę główną z bardzo lichą sekcją zasilania, a procesor poborem energii potrafi się zbliżyć do podkręconej i5 (klik).

*Po wartościach wnioskuję, że Temp1 z csv to odpowiednik TMPIN0 z HWMonitora, CPU - TMPIN1, a Motherboard - TMPIN2.

**Niepokoi mnie pole Drive Warning - mógłbyś wrzucić SMART dysku (do odczytania za pomocą CrystalDiskInfo, HD Tune, czy HDDScan)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...