Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ManiakGier

Rozwiązany: Crucial BX100- diabelnie duże zużycie dysku

Polecane posty

Olej te statystyki.

Sprawdziłbym, czy jest oprogramowanie od Crucial, które prawidłowo odczytuje stan tego dysku, ale CrystalDiscInfo u mnie pokazuje na BX100 2 godziny działania, mimo, że mam go kilka tygodni. Stanu zapisu wcale nie widzę, puste pole.

 

Dla odmiany MX100 256 tego samego producenta po prawie dwóch latach ma prawidłowy odczyt w CrystalDiscInfo - stan "dobry - 97%" (w bx podaje "nieznany"), suma zapisów hosta 9950 GB, co wydaje mi się realistyczną wartością, czas pracy na poziomie kilku tysięcy godzin w ciągu 2 lat też wygląda na wiarygodny zapis.

Czyli albo CrystalDiscInfo ma problem z BX100, albo BX100 ogólnie jest trudny do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam od 1-szego września 2015 roku,oba programy pokazują ten sam czas użytkowania który sięzgadza. Dzisiaj crystaldisc naliczył mi po włączeniu 6 gb danych do zapisu NAND a nic nie robiłem po za włączeniem przeglądarki. Najwyżej kuię tradycyjnego twardziela a na tym zostawię sam system i zobaczę czy coś się zmieni :p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu porad z artykułu poniżej,dysk nie zapisał ani bajta bez mojego przyzwolenia,to poprostu magia windows 10 który spustoszył ładnie mój dysk (ok 14 tb zbędnego nadpisu) biorąc pd uwagę że gwarancja obejmuje dysk do zapisu 72tb :D No cóż przynajmniej problem rozwiązany,może się komuś jeszcze przyda. Temat można zamknąć

http://www.back2gaming.com/focus-story/ssd-optimization-for-windows-10-windows-8-and-8-1/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...