Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dypciok96

Komputer restartuje się z nieznanego powodu

Polecane posty

Witam!

niedawno zakupiłem używany komputer

Gigabyte GA-G31M-E2SC

NVidia GeForce 8600

Intel Core 2 Quad Q6600

2 GB RAM

Z braku normalnego dysku na SATA podłączyłem dysk z laptopa. Przy ładowaniu systemu komputer resetował się. Próbowałem trybu awaryjnego, skanowania przez cmd, sprawdzanie dysku i zero rezultatów. Podłączyłem dysk z innego laptopa, przez pewien czas działał normalnie jednak po jakimś czasie znów nastąpił problem.

Sprawdzałem temperatury za pomocą HWMonitora i jedna z wartości jest nieco dziwna

Z tego co wyczytałem TMPIN2 odpowiada za mostek północny.

Monitor podpięty jest pod zintegrowaną kartę graficzną ponieważ na GeForce nie ma złącza VGA (jest za do DVI).

Płyta główna do wymiany?

post-349944-0-42729700-1458076767_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu - klik. Choć trochę mnie dziwi, że ten drugi dysk przez jakiś czas działał.

Jeżeli chodzi o temperaturę - uwalony/nieistniejący czujnik. Raczej nic, czym należałoby się przejmować.

No i podłączenie monitora - jak masz dedykowaną kartę, to jednak warto z niej skorzystać. Zakładam, że w karcie masz złącze DVI-I (wiki), w takim wypadku po prostu kup kabel/adapter DVI->VGA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że jeżeli komputer chwilę postoi włączony to nie resetuje się. Gdy po restarcie od razu zostanie uruchomiony to znów następuje restart. Wszystko wskazuje na jakieś problemy z temperaturami na płycie głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...