Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Parunu

Nierówna wydajność karty graficznej

Polecane posty

Witam. Nieco ponad miesiąc temu zakupiłem używaną kartę graficzną gtx 760 (gigabyte). Od samego początku działa dość dziwnie. Zawsze tuż po odpaleniu komputera i włączeniu gry, wydajność jest śmiesznie niska. W Wiedźminie 3 na średnich wyciągam jedynie 20 fpsow, a w najnowszym Falloucie na wysokich ok. 30 klatek. Jednak gdy pogram dłużej (zwykle ok. 30 minut), wydajność rośnie mniej więcej dwukrotnie (40-50 klatek Wiedźmin, 60 Fallout) i nawet po wyłączeniu gry i włączeniu jej po jakimś czasie, działa z pełną wydajnością. Co jeszcze zauważyłem:

-Na początku temperatura karty wynosi ok. 45 stopni, a gdy się 'przełączy' na większą wydajność, niemal od razu rośnie do 72, po kilkugodzinnym graniu potrafi osiągnąć 77/78 stopni.

-Razem z temperaturą zmienia się prędkość obrotów wentylatora, na początku karta jest niemal niesłyszalna, potem jest dość głośna.

-Bus Interface od razu po uruchomieniu gry zmienia się na 3.0 x16

-Wygląda to trochę jakby był włączony jakiś tryb oszczędzania energii, ale po ustawieniu w sterownikach opcji 'tryb zarządzania energią' na 'preferuj maksymalną wydajność' nic się nie zmieniło. Nie mam więcej pomysłów, pomoże ktoś? icon_cry.gif

Pełna specyfikacja komputera:

Windows 8.1 64 bit

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

Ram: 8 gb Crucial Ballistix Tactical

Procesor: i5 4460

Karta graficzna: Gigabyte GTX 760 rewizja A2

Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm

Obudowa: Zalman z9 plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...