Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kedzior687

GeForce 660Ti - problem z zainstalowaniem sterowników

Polecane posty

Witam,

Kilka dni temu wystąpił u mnie dziwny problem - komputer zaczął namolnie wyświetlać komunikat "Video Driver Error - your Xvid video codec is either outdated or corrupt" i do tego dziwne artefakty - jakby piksele nagle zaczynały wirować w losowych kierunkach. Tak przez około sekundę i co minutę. Ściągnąłem najnowsze sterowniki, lecz przy próbie instalacji coś się wysypało:

http://imgur.com/0Tp6Ye5

Rozdzielczość przeskoczyła do 800x600, a po restarcie komputera ASUS GPU Tweak przestał wykrywać stare sterowniki ("fail to load dlls"). Kombinowałem w różne strony, m.in czyściłem partycję systemową ze zbędnych śmieci, bo nagle dziwnym trafem strasznie się zapchała. Na końcu ręcznie usunąłem stare sterowniki poprzez panel sterowania - osiągnąłem tyle, że zostałem nawet bez tych starych sypiących się sterowników, a nowych nadal nie da się zainstalować. Co najdziwniejsze, pomimo, że obecnie pulpit jest wyświetlany przez procesor (wnioskuję po tym, że mozolnie przemieszczają się okna) ikonka komunikatu nadal jest wyświetlana, a artefakty zaczęły się pojawiać po jakiejś godzinie od uruchomienia komputera. GPU-Z nie wyświetla absolutnie nic nt. karty. CPU-Z widzi model.

SPEC:

Core i5-4430

MSI B85-G43

ASUS 660Ti DCII

Corsair CMPSU-400CXEU

Windows 7 Home Premium 64bit

EDIT: Udało mi się zainstalować sterowniki w wersji 358.91 poprzez Windows update, po uprzednim wyczyszczeniu CCleanerem, jednak wg. strony NVidii najnowsze, to 361.43, a ich nie mogłem zainstalować. Nadal na pasku jest obecna ikonka komunikatu Xvid video codec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z GTXem 660. Nie mogę zainstalować sterowników, do tego w kreatorze instalacji pokazuje mi, że aktualnie nie mam żadnego sterownika zainstalowanego, za to menadżer urządzeń pokazuje mi, iż stery są aktualne.

Edit: Ściągnąłem program Driver Fusion, który swoją robotę wykonał. Potem przez Menadżer urządzeń zainstalowałem ręcznie i poszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleaner nie potrafi usunąć śmieci po sterownikach. W tym celu najlepiej użyć DDU. Program należy odpalić w trybie awaryjnym i pozwolić mu wyczyścić sterowniki i oprogramowanie nVIDII. Gdy skończy można spróbować zainstalować nowe sterowniki. Jeśli nie pójdzie, to najpewniej karta jest uszkodzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...