Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maridok

Jaki system operacyjny na słabego notebooka -hp mini?

Polecane posty

Witam. Dziś zainstalowałem sobie na mojego hp mini (220? jaki numer - dokładnie nie wiem. Komputer wrócił po 2 latach naprawy i papiery poszły w kąt) system Ubuntu w wersji 15.10.

Wydajność poprawiła się względem wcześniejszego windows 7 starter. Myślałem nad XP ale słyszałem, że ubuntu będzie chodził płynniej na tym sprzęcie. I faktycznie, ale to jeszcze nie jest to, czego bym chciał. Teraz słyszałem, że xbuntu to najlepsza opcja. To prawda? I jak wygląda temat wsparcia programów (przeglądarka internetowa, wtyczki, podstawowe programy) dla xbuntu?

Mój laptop posiada 1 gb pamięci ram i procesor Intel? Atom? CPU N2600 @ 1.60GHz × 4. |

Mogę podać jeszcze jakieś informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne Ubuntu ma dosyć ciężkie środowisko graficzne. Xubuntu i lubuntu są zdecydowanie lżejsze. Z mniej znanych, a wartych uwagi dystrybucji masz Ubuntu MATE oraz Mint MATE (MATE to kontynuacja starego GNOME'a 2).

I jeśli chodzi o dystrybucje user friendly, to w sumie wybierałbym wśród wyżej wymienionych.

Jeśli jednak nie boisz się Linuksa, to możesz spróbować z Debianem. A jeśli czujesz się naprawdę mocny, to spróbowałbym z Archem lub Gentoo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wg Ciebie najlepiej poradzi sobie ze słabym notebookiem? Myślę o Xbuntu. Moje wymagania co do systemu są proste:

- płynnie działający internet.

- jakiś dobry edytor tekstowy.

- w miarę płynne odtwarzanie filmów na youtubie i innych otwarzaczach (np. cda.pl),

Rozumiem, że Xbuntu na spokojnie dostarczy mi te opcje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...