Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alumnus1

Brak siły sygnału WIFI na PS4

Polecane posty

Witam, jakiś czas temu wprowadziłem się do większego mieszkania, od tego czasu mam poważne problemy z siła sygnału wifi na PS4.

Komputer, modem i router stoją w jednym pokoju, PS 4 w innym.

Wg PS4 siła sygnału to pomiędzy 40 a 50%. Korzystanie natomiast z funkcji sieciowych na konsoli jest praktycznie neimożliwe-przez większość czasu na konsoli nie jestem zalogowany do internetu.

Internet z kablówki VECTRA, modem ARRIS CM 820, router nowy ASUS RT N12+.

Poprzednio miałem router CISCO WRT54GH, sądziłem że problemy z WIFI są powodowane starością owego routera, jednak po zmianie na Asusa nie ma żadnej poprawy.

Odległość pomiędzy routerem a kosolą to ok. 5 metrów w linii prostej, po drodze 3 ściany /blok z lat 80tych.

Całą instalację i konfigurację sieci robiłem w trybie auto z uwagi an absolutny brak wiedzy w tym zakresie. Oczywiście hasło na sieć założyłem.

W czym może tkwić problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 ściany, jeśli jeszcze, któraś z nich jest "zbrojona" to i tak nie ma co narzekać na 50% sygnału w takim routerze. Przeprowadź jakieś testy sieci na PS4 (nie znam się na tym oprogramowaniu, ale PS3 miało taką opcję). Wyświetli jakość połączenia bezprzewodowego prawdopodobnie wraz z prędkościami.

Najmniej kosztowne rozwiązanie to jak zawsze niezawodny kabel. Generalnie przy korzystaniu z urządzeń multimedialnych/obsługujących DLNA wszystko powinno być spięte kablem z routerem/switchem 1 Gbps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...