Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sabaru

Windows 8.1 oem czy będzie potrzebna nowa licencja?

Polecane posty

Około miesiąca temu złożyłem sobie nowy PC po za jedną częścią ale o tym za chwilę. W przyszłym tygodniu chciałbym sobie kupić nowy system. Przez ten czas testowałem wszystkie możliwe systemy jakie wyszły w ostatnich latach czyli W7, W8.1, i W10. Wybór padł na W8.1. Na stronie np. komputronik znalazłem taką wersje systemu "Microsoft Windows 8.1 64 bit OEM DVD PL". Na necie czytałem że wersja OEM jest to wersja systemu, która przypisuje się do płyty głównej i dysku. Po ich wymianie systemu nie można więcej aktywować (przynajmniej tak to zrozumiałem). I stąd pytanie.

1. Czy jeżeli kiedyś by mi padł ram albo chciał dołożyć więcej to też będę musiał kupować nowy system?

2. W nowym zestawie mam jeszcze starą kartę graficzną. Za kilka miesięcy planuje sobie kupić nową lepszą. Czy i w tym wypadku będę musiał znowu kupić licencje?

Pytam bo jedne źródła podają tak inne jeszcze inaczej i nie wiadomo komu wierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System OEM przypisuje się do płyty głównej. Inne części możesz spokojnie zmieniać.

Przy czym Windows 8.1 OEM jest nieopłacalny, gdy w tej samej cenie (na Komputroniku nawet taniej) masz ten sam system, tylko w wersji BOX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...