Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Unthinkabl3

Zakłócenia karty graficznej przez wentylator?

Polecane posty

Witam wszystkich!

Dzisiaj ja potrzebuję pomocy zakresu typowo komputerowego. Otóż ostatnimi czasu, szczególnie podczas grania w gry (ale przy przeglądaniu WWW również) pojawiają się u mnie takie zakłócenia na monitorze. Ciężko mi je opisać, a robiąc zdjęcia lustrzanką nie zdołałem tego uchwycić. Pokazują się takie pionowe proste fale, o ile tak to można nazwać, szczególnie widać to na czarnych tłach. Długo zastanawiałem się dlaczego tak jest. Działam na nowym zestawie, w którym mam jeszcze starą kartę graifczną GeFroce 8600GT, jednak na dniach powinno się to zmienić.

Jednak ostatnio zauważyłem, że nad kartą jest podłączony oddzielny wentylator podłączony do obudowy, czy to on może dawać takie zakłócenia?

W codziennym korzystaniu z internetu, nie widać tego. Dopiero podczas gry i pracy w stresie czasami to widać.

Oto zdjęcia przedstawiające podłączenie:

12225ci.jpg

15i2cnt.jpg

W poniższym zdjęciu przepraszam za ostrość, jednak obiektyw złapał pierwszoplanowo obudowę, ale widać tutaj podłączenie.

fcveiv.jpg

24n2wsn.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele to nie zmienia, bo przesyłany sygnał nadal jest analogowy, czyli potencjalnie podatny na zniekształcenia (czy to przy jego konwersji, czy podczas samego przesyłu przez kabel).

W sumie to dobry pretekst, żeby przetestować integrę, może tam problemu nie będzie, albo będzie mniejszy?

No chyba, że Twój monitor ma też wejście cyfrowe, to oczywiście wypadałoby je przetestować w pierwszej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma. Na zintegrowanej chyba nie ma, mówię chyba, gdyż nie odpala na niej żadna gra, a wlaśnie przy stresie występują takiego typu zakłócenia. Od razu zaznaczam, że nie są to swoiste artefakty.

Myślałem, aby wymienić kabel oraz adapter, są szanse że coś pomoże? Macie jakiekolwiek inne porady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe informacje. Problem wciąż występuje, jednak sprawdziłem na zintegrowanej, to nie nie zauważyłem nic podobnego.

Podpiąłem wtyczkę w drugie wejście w karcie (są dwa VGA). Jakby lekko mniej intensywniej, jednak jakby się przyjrzeć dalej to występuje.

Sprawdziłem temperatury, wszystko w normach.

Płyta: 34°

Procesor: 40° w normalnej, do 65° w strresie (AMD)

GPU: 47° normalnie, do 67° w stresie

Porównując powyższe wyniki z danymi producentów, widzę że wszystko jest ok pod względem chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...