Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majster24

Zamiennik dla LiveBoxa 2.0

Polecane posty

Witam, mam zamiar wymienić mojego LiveBoxa na jakiś inny router, gdyż livebox jest bardzo awaryjny (rozłącza z internetem kilka razy dziennie, jest niestabilny itp. ). Mam do niego podłączony oczywiście internet, telefon (stacjonarny, podłączony do liveboxa złączem rj-11(?) i ADSL, wybaczcie jeżeli coś pomieszałem ale kompletnie się na tym nie znam) i telewizje (ogółem mam pakiet "funpack"). Czy moglibyście polecić mi jakiś router którym można byłoby zamienić tego liveboxa? Mój budżet to 200 zł. Wymagania: Dobry zasięg Wi-Fi, stabilność. Jeśli chodzi o prędkość mojego łącza to do 10 mb/s na umowie, w praktyce 6/7 mb/s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na telefon potrzebujesz albo routera z wbudowaną bramką VoIP (co nie jest tanie), ew. osobno router + bramka VoIP. Generalnie w 200 zł się nie zmieścisz w nowym sprzęcie. Polecić mogę FRITZ Box 7240, powinieneś znaleźć używany do 200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że przy telefonie podłączonym przez ADSL potrzebny jest tylko ruter z adsl :O jeżeli coś źle zrozumiałem to wytłumacz mi to proszęjestem kompletnie zielony w tym a przyda się ta wiedza na przyszłość ;)

Btw znalazłem nowy FRITZ Box 7240 za 170 zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób masz podłączony telefon? Jest on wpięty do Livebox'a bezpośrednio czy w mikrofiltr ADSL (badziewie podobne do tego) i do Livebox'a idzie tylko jeden kabel? Jeśli dalej nie wiesz o co chodzi to czy posiadasz usługę Neofon (chyba tak się nazywała ta usługa VoIP) czy masz analogowy telefon stacjonarny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...