Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Problem w wybudzaniem się monitora/wyjściem ze stanu uśpienia

Polecane posty

Witam,

na początek specyfikacja komputera:

Core i5-4590,

R9 280x

MSI B85-G43 sc

Crucial 8GB

CoolerMaster G550M

Seagate 1T

Teraz do rzeczy. Pierwotnie miałem Windows 8.1 64 bit Home Edition, po przesiadce w sobotę na Windows 10 komputer nie wybudza się ze stanu uśpienia. Mam ustawione wyłaczenie monitora po 10 minutach, uśpienie po 30. Monitor faktycznie po takim czasie się wyłącza, ale komputer nie przechodzi w stan uśpienia, działa cały czas, z tym że monitor już się nie chcę włączyć. Wówczas jedynie wyjście to reset przyciskiem.

Próbowałem opcji cmd.exe. i wpisanie powercfg -h on w trybie administratora i czasami to pomoże, czasami nie. Niekiedy działa wszystko ok do momentu ponownego uruchomienia kompa tak jakby nie zapisywał tej komendy z cmd.exe.

Oczywiście na Windows 8 czegoś takiego nie było.

Ktoś ma pomysł co zrobić? Wątpie by była to kwestia hardwaru z uwagi na to co napisałem powyżej czyli, że na poprzednim OS to nie miało miejsca,.

Za wszelkie sugestie i pomoc dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z zarządzaniem energią. Częsta przypadłość w przypadku Intela, ale AMD raczej z tym problemu nie miało. Upewnij się, że masz najnowsze sterowniki i być może na nich już wszystko będzie działało jak należy. Jeśli nie, to nie sądzę, żebyś sam był w stanie to naprawić. Najlepiej zgłosić buga, tylko nie jestem pewien, czy do AMD, czy do Intela (problem może być z samą kartą, albo gdzieś w chipsecie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem sterowników do Intela, ale niestety ta intelowska maszynka do automatycznego wyszukiwania sterów nic nie znajduje. Ktoś ma jakieś sugestie co i skąd mógłbym ściągnąć? Szukałem u wujka google, ale znajduje mi stery z 2013 roku, a takie nic mi nie dadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak więc poczekam jeszcze trochę i dam szansę Win 10-tce. Dzięki za pomoc. Może niech temat jeszcze przez chwilkę zostanie otwarty w razie gdybym chciał coś dopisać albo ktoś miał podobny przypadek bądź wiedział co robić.

Odświeżam temat gdyż minął już prawie miesiąc i nic się w temacie uśpienia/wybudzania nie zmieniło.

Ma ktoś może jakieś nowe sugestie czego to może być przyczyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...