Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Gdzie instalujecie gry SSD czy HDD?

Polecane posty

Witam, mam takie pytanko jak w temacie :) Osobiście jedyne gry jak na razie w których zauważyłem znaczącą różnicę szybkości wczytywania to Battlefield 4 (gdy dopiero wchodzi się na serwer) i włączanie DA Inkwizycja na ssd niż hdd. Pytam dlatego że na dysku ssd powoli zaczyna brakować miejsca a ja gram w kilka gier w multi i myślę zrobić tak:

1.Dokupić dysk 2tb zewnętrzny i zrzucić z obecnego w komputerze 2tb dane na niego i na tym dysku instalować gry.

2.Zostawić tak jak jest (gry na dysku ssd) ale wymienić 256gb na 512gb.

Tak się teraz zastanawiam która opcja jest lepsza? Jakie macie zdanie na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gier w których SSD ma duży wpływ na wydajność nie ma jakoś specjalnie dużo. W większości przypadków różnice sprowadzają się do czasów wczytywania poziomów i 2-3 FPSów. Spora różnica może być w grach, które doczytują animacje z dysku w trakcie gry, jak np. WoT.

Ponieważ dyski HDD są trwalsze i tańsze, to jednak raczej szedłbym w kierunku przeniesienia gier na HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam przy okazji. Posiadam napęd blu-ray i tak się zastanawiam czy płyty BD-R 25gb będą dobrą kopią zapasową czy lepiej mieć dwa dyski twarde z tym samym? Posiada ktoś nagraną przez siebie płytę BD dłużej niż dwa lata która nadal działa bez problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...