Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

geraltzrivi2

Bardzo Niepokojące temperatury płyty głównej

Polecane posty

Witam niedawno zakupiłem nowy komputer(ma 2 tygodnie) i wszystko było ok dopóki nie zachciało mi sie bawić w podkrecanie procesora,ustawiłem na 4,5ghz i wszystko chodziło stabilnie,temperatury w stresie to max 75 stopni,bez oc miałem max 55 stopni przy 3,9ghz na rdzen.

Spojrzałem na temperatury płyty głównej i sie przeraziłem i ustawiłem na fabryczne ustawienia szybko.

Dzisiaj to samo mi pokazało bez oc grając w gta 5 online.

tutaj fotka http://i.imgur.com/3clL7RK.jpg

Komputer chodzi idealnie płynniew grach oraz w spoczynku ale te temperatury mnie przerażają,niewiem co robić.

Dodam ze w obudowie zalman r1 mam 3 wiatraki na maxa odpalone plus chłodzenie na procesor silentiumpc grandis xe1236.Pewnie te temperatury były juz takie wysokie przed podkrecaniem cpu ale wczesniej nie zwracałem na to uwagi,wszystkoe sprawdzam programem CPUID HWMonitor.

Specyfikacja komputera:

-intel i5 4960k

-gf gtx970 100me

-gigabyte z97x gaming 3

-chłodzenie silentiumpc grandis xd1236

-zasilacz cooler master g550m

-pamięć hyper savage 2x4gb 2400nhz

-obudowa zalman r1

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zapomniałeś wspomnieć o podlewaniu maszyny ciekłym azotem, to minimalne wskazania sugerują, że chyba z czujnikami coś jest nie tak. Bardziej miarodajne byłoby organoleptyczne sprawdzenie, czy radiatory na płycie głównej mają akceptowalne temperatury (chociaż lepiej to zrobić w miarę ostrożnie, na wypadek gdyby te wysokie wskazania miały się okazać prawdziwe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to stawiam z tymi czujnikami pewnie źle pokazują tylko czy da sie to jakoś naprawić bo niemam jak sprawdzić teraz prawdziwych temperatur płyty głównej.

Czy jest komputer był podkręcony czy nie takie same były skoki temperatur.

Niewiem czy dać sobie z tym spokój czy jeszcze jakoś to sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...