Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BolshoiBooze

Jaki ruter?

Polecane posty

Mój pokój jest na piętrze. Podstawowy Ruter znajduje się na dole w pokoju brata to do niego idzie kabel telefoniczny i z niego wychodzą kable ethernetowe do reszty pokoi. Ja również mam u siebie internet ale niedługo zmieniam kilka rzeczy w pokoju i chciałbym mieć kilka wyjść u siebie. Przy obecnym ruterze nie mam już wolnych slotów. Pytanie czy z tego jednego kabla idzie jakąś kostką rozdzielić sygnał na 3 kable a może jest możliwość podłączenia do tego kabla ethernetowego wychodzącego z pierwszego rutera podłączenie drugiego rutera. Jeden kabel ma być na stałe podłączony do TV a 2 pozostałe chciałbym zamocować te gniazdka na RJ-45 w różnych miejscach w pokoju. Mam zintegrowaną kartę sieciową opis poniżej. Model pierwszego rutera to Linksys Wireless-N Home ADSL2+ Modem Router. Pisałem, że na tym ruterze nie ma już wolnych miejsc na RJ-45 ale jeśli wyciągnę kabel, który idzie do mnie to jedno takie miejsce się zrobi.

Czy sposób na dwa rutery się sprawdzi?

Jaki ruter kupić?

Jak go skonfigurować?

Mój budżet nie jest określony chcę by ruter nadawał sygnał Wi-Fi o ile to nie zwiększa znacząco kosztu rutera. Im taniej tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać dokładny model routera, a nie ogólną nazwę.

Jednak domyślam się, że nie ma on portów Gigabit Ethernet. W takim wypadku wystarczy na końcu kabla rozdzielić sygnał takim oto switchem: KLIK

Możesz też zamiast switcha zastosować router (wtedy będziesz wifi), ale wtedy dokładnie określ ile masz kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...