Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymok

Odgłosy z karty graficznej (GF 9600GT)

Polecane posty

Witam.

Kiedy na monitorze zachodzą jakieś "procesy graficzne" (przewijanie strony internetowej, wyświetlanie wszelkiego rodzaju animacji, uruchomienie gry), wtedy z wnętrza obudowy można usłyszeć dźwięki, których rodzaju nie można jednoznacznie określić. Trochę przypomina to pracę dysku, odgłos drukarki atramentowej, pisk, skrobotanie czy może nawet szum. Nie jest to bardzo głośne (jak czasem np. HDD), jednak bez problemu słychać przy założonej obudowie. Na początku myślałem, że to dysk, jednak sprawdziłem go i nie wykryło żadnych problemów. Jak napisałem w temacie, obstawiam, że to właśnie karta graficzna, ze względu na to, że dzieję się tak wtedy, gdy coś się porusza na ekranie. Komputer czyszczony (hardware i software). Dodam, że w czasie czyszczenie powietrzem, wiatrak się kręcił dosyć szybko, ale PC był odłączony od prądu. Czytałem na pewnym forum, że to dość istotna sprawa.

Sprzęt:

Intel E8400 3 GHz (podkręcony do 3,16 GHz)

GeForce 9600GT (fabryczny OC)

CHIEFTEC GPS-45AA-101A

Seagate ST3320613AS

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% piszczą cewki. Usterka czysto kosmetyczna i niegroźna. Z racji swojej zasady działania każde cewki piszczą, jedne egzemplarze bardziej, drugie mniej. Jest to samodzielnie nie do naprawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...