Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LoveFist

problem z płytą główną

Polecane posty

witam

od jakiegoś czasu ma dziwny problem. Po włączeniu kompa zamiast normalnie przejść do windowsa wyskakuje mi okienko z komunikatem:

American Megatrends

Please enter Setup to recover BIOS settings

Pres F1 to run setup

Press F2 to load default values and continue

i nic wiecej nie ma (załącznik).... grafice na googlach jak widziałem ten komunikat posiada wiecej tekstu

Dodam, że dzieje mi się tak na drugi dzień (ale nie zawsze w tym tygodniu od poniedziałku miałem tak 5 razy np. wczoraj tego nie miałem) jak włączam najpierw listwę zasilającą, bo jak mam ją włączoną i np. pożźniej włączam kompa to takiego problemu nie ma.

Przeczytałem na forum, ze winna może byc bateria na płycie głównej ( tutaj link http://forum.dobreprogramy.pl/zamiast-startu-american-megatrends-t291970/# )

zainteresowało mnie to ponieważ gdzieś od 2 miesięcy ciagle po włączeniu kompa zmienia mi sie godzina na windowsie i nic z tym nie mogę zrobic a od dwoch tyg doszły jeszcze czasami zmiany daty.

czy to może być problemem? co moge zrobić zeby nie bylo tego problemu?

jeśli faktycznie jest ta bateria czy wpłynie to wkoncu na awarię sprzetu?

płyta główna to ASUS P5q pro

post-90576-0-79913400-1431165659_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS nie trzyma ustawień. Winna może być wspomniana bateria lub uszkodzona płyta główna.

Sama bateria kosztuje parę złotych, więc sprawdziłbym, czy jej wymiana pomoże. Dokładne oznaczenie znajdziesz na baterii (to jest okrągła bateria wielkości mniej więcej jednozłotówki, trudno przegapić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica między tymi modelami to wielkość - CR2032 to 20mm X 32mm, a CR2030 to 20mm X 30mm. Różnica nie jest więc bardzo duża i istnieje szansa, że CR2030 również zadziała, o ile nie będzie miała za dużych luzów.

Jeśli nie, to poszukaj w marketach lub na Ceneo i tam sprawdź sklepy w swojej okolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja, to tym lepiej. W tę stronę zazwyczaj jest łatwiej. Zazwyczaj wokół baterii jest na tyle dużo luzu, że da się włożyć nieco większą. Tylko z wiadomych powodów trzeba uważać z siłą. Jeśli nie wejdzie po dobroci, to nie kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...