Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WojownikAK

Duże temperatury, 85 stopni GPU

Polecane posty

Cześć

Mam problem z moją kartą, mianowicie podczas gry w wota osiąga ona dość wysoką temperaturę, ciepłe dni się zaczęły no i nowy problem ;/ W wocie na preinstalowanym profilu gaming w gpu tweak od Asusa (bardzo podobne do msi afterburner) czy na standardowym zegarze temperatura podczas gry rośnie jak chce do 85-6 stopni co mnie niepokoi bo czuć że zrzuca taktowania co objawia się mniejszymi fpsami.

Próbowałem odpalić wszystkie wiatraki na performance mode w biosie co poskutkowało większym hałasem i temperaturą na poziomie 81 stopni... Co ja mogę zrobić aby coś z tą sytuacją ruszyć ;/ ?

Specyfikacja w opisie, w razie jakichś pytań chętnie odpowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś czyścić wnętrze sprzężonym powietrzem? No albo faktycznie spróbować jeszcze zmniejszyć ten zegar na , karcie , u mnie na Gtx 580 Gainward tak sie kiedyś podkeciło jakimś programem ,że Bsod za Bsodem szedł[ałczkolwiek teraz mam inną kartę] i temperatura też. W każdym razie po obniżeniu zegara do minimum i pozbyciu sie programu przestało wywalać. Potem sam ustawilem zegaryjeszcze raz i az do ostatecznej śmierci karty było dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla R9 270X temperatura ~85 stopni uznawana jest jeszcze za bezpieczną. Karta potrafi pracować w temperaturze powyżej 100 stopni, tylko taka temperatura wpływa już na żywotność karty.

Domyślne ustawienia wentylatorów kart z serii R9 2xx są takie, że karty dosyć szybko się nagrzewają. Można to zmienić np. za pomocą MSI Afterburnera bawiąc się ustawieniami wentylatorów.

Przy tej temperaturze karta nie powinna jeszcze zbijać taktów i najpewniej tego nie robi. WoT ma naprawdę niewielkie wymagania co do karty graficznej, a dużo większe co do procka i dysku twardego. I przypuszczam, że spadki FPSów masz przez dysk twardy właśnie. WG wymyśliło, że doczytywanie części animacji (np. wybuchów, pożarów itp.) z dysku twardego to jest dobry pomysł. Na słabszych dyskach objawia się to ścinkami, a na nieco mocniejszych spadkami FPSów. Jedynym znanym mi rozwiązaniem jest zainstalowanie WoTa na dysku SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...