Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mansons

Drugi monitor.

Polecane posty

Siema.

Chciałbym podłączyć pod komputer drugi monitor. Moja karta graficzna to GeForce GTX 650. Pierwszy monitor mam podłączony przez wejście D-SUB (To niebieskie xD). Drugi chcę połączyć chyba przez wejście HDMI, więc muszę kupić chyba przejściówkę. I czy to będzie mi działać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie któraś z tych:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4771#ov

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4437#ov

Teraz pozostaje pytanie, jaki monitor chcesz do tego podłączyć. Jeśli ma złącze HDMI lub DVI - nie ma żadnego problemu, bierzesz odpowiedni kabel i jazda, dodatkowych przejściówek nie trzeba. Natomiast nie podłączysz do tej karty drugiego monitora ze złączem VGA (D-Sub) - nie będzie działać nawet po użyciu przejściówki (musiałbyś mieć aktywny konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy, z czym tylko więcej problemów niż pożytku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywne przejściówki działają tylko ze złączem DVI-I (no i DVI-A oczywiście, ale takich w kartach graficznych się nie stosuje). VGA/D-Sub jest złączem analogowym, tak samo jak DVI-A (DVI-I z kolei wysyła zarówno sygnał analogowy, jak i cyfrowy). Twoja karta ma złącza VGA, HDMI oraz dwa DVI-D - czyli można podpiąć tylko jeden monitor ze złączem analogowym. Zresztą takie rozwiązanie jest teraz w kartach graficznych standardem - z tym, że obecnie zamiast złącza VGA się daje DVI-I, co pozwala podpiąć monitor ze złączem cyfrowym lub analogowym w ramach potrzeb. Efekt jest jednak taki sam - bez większych problemów podepniesz tylko jeden monitor z VGA. Nawet się już powoli pojawiają karty, gdzie w ogóle podłączenie takiego monitora jest problematyczne (Radeon R9-290/290X - brak złącz VGA i DVI-I).

W każdym razie - od strony technicznej jest możliwość podpięcia kolejnego monitora VGA do tej karty graficznej. Musiałbyś się zaopatrzyć - jak wcześniej pisałem - w aktywny konwerter sygnału cyfrowego na analogowy. To jest jednak bardziej kosztowne od zwykłych przejściówek, ponadto spada jakość obrazu, pojawia się dodatkowe opóźnienie (lag), itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma jakąś starą kartę graficzną z DVI-I i VGA. Kiedyś takie kombinacje się zdarzały, teraz już nie, bo to dodatkowe koszty - do każdego analogowego złącza trzeba umieścić na karcie przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), producenci pewnie doszli do wniosku, że mało kto by chciał podłączać dwa monitory ze złączem analogowym i skasowali jeden przetwornik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...