Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mmach1988

Router do gier

Polecane posty

Witam,

Chciałbym kupić jakiś fajny router, ponieważ do tego co daje UPC nie mam przekonania. Tak, mam internet z UPC o prędkości 250Mb/s. Do routera będzie podłączony jeden komputer a z wifi będzie korzystać 5 urządzeń (telefony i tablety). Chciałbym aby router fajnie działał z grami, tzn. nie było lagów, nic nie blokował, żeby po prostu nie było z tym problemów. Nie chciałbym za niego dużo zapłacić, ale jeżeli będzie trzeba więcej zapłacić za coś fajnego, to da się zrobić. Chcę mieć możliwie najlepszy sprzęt za rozsądną cenę. Proszę o propozycje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskim rynku właściwie nie ma w ogólnodostępnej sprzedaży modemów i routerów HFC, trzeba by to sprowadzać z zagranicy, co jest drogie. Nawet jeśli udałoby Ci się coś takiego zdobyć, to nie ma żadnej gwarancji, że operator pozwoli na wpięcie takiego urządzenia do sieci.

Jedynym sposobem na obejście tego jest użycie routera UPC jako modemu i podpięcie go do portu WAN kolejnego routera, co nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Na Twoim miejscu sprawdziłbym jak sprawuje się urządzenie UPC i potem ewentualnie kombinował. Tak naprawdę sens dokładania czegoś lepszego widzę tylko wtedy, gdy masz w domu urządzenia łączące się po WiFi zgodne ze standardem 802.11ac (raczej mało prawdopodobne) lub masz dużo urządzeń łączących się z siecią. W innym przypadku router UPC powinien wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jakiś jest przy wielu urządzeniach, bo modemoroutery od UPC się średnio sprawdzają przy wielu urządzeniach (z mojego doświadczenia). Jeśli masz zamiar kupić samodzielny router, nie zapomnij poprosić (można przez infolinię) o wyłączenie WiFi w udostępnionym ci urządzeniu (i wyłącz wtedy też Wi-Free w panelu dostępowym na MyUPC).

Z rozsądnych urządzeń w rozsądnych cenach, np. Asus RT-AC56U (obsługuje 802.11ac).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób testowałeś prędkość? Testy robiłeś na kablu, czy na WiFi? Jaką masz kartę sieciową?

Mało który serwis przydziela dla klientów na tyle dużą przepustowość, żeby dało się wyciągnąć 250 Mbps. Podobnie spora część urządzeń sieciowych przy tej prędkości potrafi się dławić. Dodatkowo prędkość połączenia może ograniczać np. dysk twardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na stronie UPC (tak zalecają) jak i speedteście. Z mojej strony nic nie blokuje, bo jak miałem poprzedni router to zawsze było w granicach 240Mb/s. Teraz przeszedłem na Horizon i od tego momentu mam +/- 160Mb/s. W obu przypadkach testewałem na kablu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie żaden router dodatkowy Ci nie pomoże. Horizon to w ogóle pomysł świetny w założeniu, ale w praktyce średni. Być może któraś aktualizacja softu poprawi sytuację, ale obecnie nie zrobisz nic. Nie ma możliwości podłączenia drugiego routera obok, a używanie urządzenia Horizon jako modemu też z tego co się orientuje nie działa. Jedyne wyjście jakie widzę, to trucie UPC, że internet nie działa jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...