Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szot

Rozwiązany: Komputer nie widzi karty graficznej

Polecane posty

Witam ostatnimi czasy borykam się z dość sporym jak dla mnie problemem, a mianowicie komputer (stacjonarny) nie czyta mi w ogóle karty graficznej, próbowałem już wielu rzeczy i nic nie przynosi rezultatu. Zanim zaczniemy dyskusje na ten temat chciałbym dodać parę słów.

Specyfikacje komputera:

System operacyjny - Windows 7 Professional 64 bit

Dysk HDD - WD Blue 1TB (Dodatkowy)

Dysk SSD - Kingston 2.5 HyperX 3K 120GB Serial ATA 3 (Systemowy)

Płyta Główna - Gigabyte H61M-S2PV Socket 1155 (Nowa dziś kupiona)

Procesor - Intel Core i5-2400 CPU 3.10GHz 3.40GHz

Zasilacz - BeQuiet Pure Power L8 600W

Karta Graficzna - MSI GeForce GTX 750 TI Twin Frozr (OC Edition) (Nowa kupiona tydzień temu)

oraz Gigabyte GeForce GTX 660 2GB DDR5

Grafika zintegrowana - Intel HD Graphics

Ilość RAM - 8 GB

Kontynuując to są specyfikacje aktualne parę godzin temu w kompie siedziała inna płyta główna z serii MSI H61M-P20(G3) na której pracowała karta graficzna GTX 660 oraz do momentu GTX 750 lecz nie wiem dlaczego przestały działać tzn jak wiadomo H61M-P20 ma rozmieszczone porty SATA po dwa obok siebie do których były podpięte dwa dyski w.w, ale przez kartę graficzną brakło miejsca na podpięcie napędu więc wyłączyłem komputer wyjąłem wtyczkę zasilającą wypiąłem kartę graficzną podłączyłem port pod napęd i uruchomiłem komputer jak wiadomo załączyła się zintegrowana grafika no i tu się zaczęły schody po ponownym wpięciu karty graficznej umarł obraz. Pomyślałem padła karta poszedłem kupiłem drugą tego GTX-a 750. wsadzam w PCI-E włączam kompa no i czarno tylko napis (Brak Sygnału) kartę podpinałem pod HDMI jak i VGA i nic.

Dodam jeszcze, że GTX750 nie potrzebuje dodatkowego wpięcia 6 pin tak jak potrzebuje GTX660. Na starej płycie głównej resetowałem BIOS'a formatowałem dysk i nic. Wiatraki w oby dwu kartach się kręcą normalnie. Wirusów żadnych nie ma bo dziś tj. 2h temu stawiałem na nowo system z całkowitym formatowaniem partycji systemowej oraz wszystkie sterowniki do chipsetów wgrywałem z płyty od producenta. Na nowej płycie głównej też żadna z tych kart nie działa. Nie mam możliwości sprawdzenia tych kart na innym kompie, ale po co sprawdzać na innym kompie skoro jest nowa płyta główna więc to wyklucza jedno z drugim.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co zrobić ? Bardzo bym prosił o pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd był odłączony, a karta graficzna podpieta. Odlaczylem kartę graficzna w celu podpiecia napędu gdyż karta jest spora i nie było jak wpiac kabla do portu SATA i po tym zdarzeniu juz karta się nie włącza. Tak na dwóch płytach te karty nie chodzą gtx750 ani gtx660

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedynie ta opcja, ze się spaliły jest prawdopodobna. Cóż pojade kupie druga i zobaczymy. Możliwym jest, ze stara płyta je załatwiła. Prawdę mówiąc nie dopuszczalem myśli ze są uszkodzone, ale skoro jest jak jest trudno w każdym bądź razie dziękuję za odpowiedz i oczywiście dam znać czy problem rozwiązany celem zamknięcia tematu.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Temat można zamknąć karta poszła na gwarancję, tak jak napisał bobsonrobson karty zostały uszkodzone przez poprzednią płytę główną. A Tobie bobsonrobson dziękuje za uświadomienie mi, że jednak to karty uszkodzone

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...