Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blackmatik

HP Pavilion dv6 1419eo/2015sw

Polecane posty

Witam!

Niedawno sprzedałem płytę główną z laptopa HP Pavilion dv 1419eo i przełożyłem ja nabywcy do HP P dv2015sw.

Kilkakrotnie przy nim uruchamiałem go by sprawdzić czy wszystko gra i było OK. Następnego dnia telefon że komputer startuje ale czarny ekran, tak jakby układ graficzny padł. Potem facet poszedł do serwisu u tam stwierdzono usterkę BIOS - potrzebne programowanie kości BIOS. I cena 300 zł. Więc powiedziałem mu, że spróbuję to ogarnąć albo znaleźć taniej.

Dziś przywiózł mi tego nieszczęsnego laptopa i przeprowadziłem w taki sposób procedurę, który pochodził ponoć od pracownika serwisu HP:

1. na początku odłącz wszystkie źródła energii (baterię, zasilacz)

2. przez 15-20 sekund przytrzymaj przycisk On/Off

3. po czym spróbuj włączyć ponownie komputer

4. jeżeli nie reaguje a kontrolka caps locka nadal daje komunikat dwóch mignięć wyłącz komputer

5. następnie przytrzymaj, jednocześnie wciśnięte klawisze "b" i "windows" przez około minutę-półtorej (ogólnie czas wciskania jakiegokolwiek przycisku jak będzie dłuższy to nie zaszkodzi)

6. ponownie uruchomić komputer - powinna się pokazać informacja po angielsku, że "CMOS" - bios, się zrestartował, aby sprawdzić czy ustawienia będą ok i takie tam, ogólnie jak dotarłeś do tego punktu to jest sukces

7. komputer powinien się uruchomić z lekkimi błędami (mi brakowało parę ikonek z paska szybkiego uruchamiania)

8. po odczekaniu do pełnego załadowania systemu, uruchomieniu programów w tle i wczytaniu wszystkich niezbędnych danych uruchomić ponownie, co spowoduje naprawienie błędów z punktu 7ego i działać jak z przez awarii.

Komputer uruchomił się dopiero po kombinacji win+b jednak 6 punkt nie miał miejsca. System odpalił i wydawało się, że wszystko jest ok. Wyszedłem jednak na moment z pokoju, a gdy wróciłem komputer był wyłączony. I tu zaczynają sie prawdziwe schody.

Przestał on całkowicie reagować. Po wciśnięciu przycisku Power mruga trzykrotnie tylko dioda zasilania (oznaczona błyskawicą). Spróbowałem jeszcze wyjąć baterie CMOS i uruchomić komputer z nią i bez niej ale dalej tylko mruganie diody.

Ogólnie wszystko przeprowadziłem przy pomocy baterii gdyż mimo, iż dioda zasilacza wskazuje, że z nim jest dobrze to nie da się na nim uruchomić laptopa.

Co mogło sie rypnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć RAM? Raczej nie. Pomyliły Ci się diody, mruga dioda zasilania. Tamte mrugają chyba tylko jeśli komputer się włącza, natomiast w tym przypadku jest problem z zasilaniem, który wynika najpewniej z usterki BIOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...