Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arrg2

problem pc

Polecane posty

Witam,

Niedawno złożyłem nowy komputer. Mam z nim dwa problemy:

1) Przycisk power na panelu przednim nie działa. Komputer włączam zawsze przez przycisk power bezpośrednio na płycie głównej. Wszystkie kable są poprawnie podłączone.

2) Komputer nie włącza się. Problem ten występuje od niedawna. Po odłączeniu kabla zasilającego i robieniu czegokolwiek: czyszczenie, podłączanie nowej karty graficznej ( wczoraj), po ponownym podłączeniu komputer nie uruchamia się. Kilka razy zmieniałem kabel, jest nowa listwa, więc teraz podejrzenie pada bezpośrednio na zasilacz.

spec:

płyta: AS Rock Z97 Extreme4

proc:Intel Core I5-4570 3.2Ghz

grafiki:ge force 460 gtx SLI

ge force 970 msi ( od wczoraj, nie dane mi było jej jeszcze wypróbować)

zasilacz: Silentium PC Deus M1 650W BR 80

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz multimetr to zobacz, czy włącznik w ogóle działa (tzn. czy robi zwarcie po wciśnięciu). Jeśli nie, to obudowa na gwarancję.

2. Nie włącza się, tzn.? Brak jakiejkolwiek reakcji, czy czarny ekran, czy może jakiś komunikat/dźwięki, czy...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązany. To wina płyty głównej, trzeba oddać na gwarancję. Po raz drugi. :)

Czy mógłbym prosić o kilka przykładów płyt, które będą nadawały się do mojego sprzętu? Od teraz nię bedę już korzystał z dwóch (już) starych 460'tek, tylko 970. Przedział cenowy 500-600 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz robił SLi to śmiało można wziąć i tańszą płytę, choćby np. ASRock B85 Pro4 (lub H87 Pro4 jak potrzebujesz lepszej karty dźwiękowej). Ewentualnie jak chcesz coś lepszego to ASRock Z97 Pro4, która ma złącza SATA Express i M.2, oraz obsługuje Intel SRT i RST.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...