Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bigbird

Dziwny problem z wyświetlaniem obrazu

Polecane posty

Witam,

Mam taki nietypowy problem z wyświetlaniem obrazu na monitorze.

Karta grafczna to Gigabyte GeForce 9600GT 512MB (z chłodzeniem pasywnym).

Jakiś czas temu zaczął fiksować mój monitor, po włączeniu monitora jego ekran migotał szybko po czym się "stabilizował" i można było normalnie pracować. Niestety ostatnio doszło to takiej sytuacji, że monitor nie wykrywał sygnału z karty graficznej. Na ten objaw pomagało wielokrotne resetowanie (z przycisku na obudowie) komputera - po kilku/kilkunastu resetach monitor "łapał" sygnał i dalej było w miarę OK. Piszę, że w miarę bo bo złapaniu sygnału monitor gubił go na co pomagało kilkukrotne przełączenie źródła sygnału guzikiem na monitorze, po tym wszystkim dalej działał normalnie.

Podejrzewałem, że karta graficzna jest walnięta, ale wykluczyłem to bo pod podłączeniu do monitora laptopa (kablem vga-vga lub hdmi-dvi) nic nie wyświetlał (mimo, że na laptopie był wykrywany prawidłowo).

Dzisiaj kupiłem nowy monitor. Podłączyłem go i niestety on także nie łapie sygnału (podłączony jest kablem vga-vga z przejściówką dvi-vga od strony karty graficznej). Po podłączeniu laptopa do nowego monitora wyświetla on normalnie obraz więc powinien być OK.

I teraz ciekawa rzecz - jak podłączę komputer do telewizora KABLEM dvi-hdmi to obraz normalnie się wyświetla bez żadnego kombinowania czy innych "egzorcyzmów".

Podmieniałem kable, czyściłem cały komputer z kurzu, dbam o to, żeby się nie przegrzewał. Na kracie graficznej nie widzę żadnych objawów uszkodzenia (spalenie podzespołów itp.).

Macie może jakąś radę co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uszkodzeniu uległ przetwornik cyfra-analog (RAMDAC). nie wiem jakie koszty naprawy, ale na 99% - nieopłacalne (oczywiście jeśli to to).

Skoro działa przy połączeniu złączem cyfrowym - to w czym problem? Bo mam nadzieję, że nie kupiłeś monitora tylko z analogowym złączem? (przecież mamy już 2015...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...