Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mentor93

TL-WN823N widzi sieci, ale odrzuca klucz

Polecane posty

Sprawa jest taka - moja mama ma starego laptopa (7-letni już), który do połączenia z Internetem potrzebuje takich bezprzewodowych sieciówek podpinanych na USB. Adapter, który miała dotychczasowo, padł, więc kupiliśmy nowy model, TP-Link TL-WN823N:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WN823N

Adapter podłączyłem, zainstalowałem sterownik z płyty, uruchomiłem program do połączenia, sieć została wykryta i do tego momentu wszystko było fajnie. Ale kiedy wcisnąłem "Connect", wpisałem klucz WEP i kliknąłem "OK", klucz WEP został odrzucony. Pojawił się komunikat, że "key may be incorrect". Klucz na tysiąc procent jest prawidłowy, sprawdzałem go wiele razy, jest taki sam jak na moim laptopie, jak na moim komputerze stacjonarnym, jak w moim telefonie, jak na laptopie taty. Próbowałem też wpisać go z małymi literami, ale to nie pomogło. Ani restart komputera, ani restart routera neostrady podczas, po i przed próbą połączenia nie pomogły, co mnie zdziwiło, bo kiedy podpinałem PS4 i PS3 do Internetu, to musiałem jedynie zrestartować router, żeby wykrył nowe urządzenia i zadziałało to za pierwszym razem. PS4 łączyłem z netem rok temu, więc myślę, że nie chodzi tutaj o filtrowanie mac. Niestety, nie mogę sprawdzić, czy to filtrowanie jest włączone i ewentualnie dodać adres mac, bo nie mogę się połączyć z http://192.168.1.1 - wpisuję domyślny login i hasło (admin), ale nie przyjmuje mi tego. Nie przypominam sobie, żebym zmieniał hasło, ale spróbowałem też wprowadzić kilka zazwyczaj używanych przeze mnie haseł. Żadne nie pasowało. Przywróciłem więc ustawienia fabryczne routera według poleceń producenta - przytrzymałem przycisk restartu jeszcze 10 sekund po włączeniu routera. Mimo tego, wciąż nie mogę się połączyć z tą stroną konfiguracyjną. Adres jest prawidłowy, parę lat temu już z tej strony korzystałem i wtedy nie miałem problemu z połączeniem. Sprawdziłem to zresztą w wierszu poleceń komendą ping 192.168.1.1 i wydaje się być w porządku.

Jestem teraz w kropce. Nie bardzo wiem, co mogę zrobić. Ma ktoś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie przywróciłeś ustawienia routera do wartości domyślnych to musiałeś skonfigurować go na nowo.

Jeśli na innych laptopach wciąż łączysz się na stare hasło to znaczy, że router nie dostał hard reseta.

Podaj model routera i wklej wynik polecenia "ipconfig /all" z konsoli (zrób to na komputerze który jest połączony z wifi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...