Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xTeeq

Rozwiązany: Dobry sprzęt, a słaba wydajność

Polecane posty

Witam. Szybko przejdę do mojego problemu.. Mój komputer, który powiedzmy, że "na papierze" jest dobry i wydajny w praktyce już taki nie jest. Zawiodłem się dosyć mocno. Gry takie jak DayZ, Arma 3 teorytycznie powinny działać na full detalach bez żadnych przycinek, a wcale tak nie jest. BF4 i Crysis 3 działają na ultra, ale ilość FPSów jest dość mała. Komputer niby jest wydajny, ale nie na tyle ile powinien moim zdaniem. Czasem pojawią się także przycinki w systemie, czy przy przeglądaniu internetu. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Ktokolwiek wie, co może być przyczyną? Specyfikacja poniżej. Może to być spowodowane małą ilością ramu?

AsRock H81M

Intel Core i5-4590

Gigabyte GeForce GTX970

4GB ramu

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Western Digital Caviar Blue 1TB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graphics Score 15150

Physics Score 4323

Combined Score 4450

Sprawdziłem 3DMarka 11 i takie są wyniki. Karta wporządku, ale procesor poniżej normalnego wyniku. Nie był jeszcze czyszczony od zakupu, więc to może być problemem. Jeżeli płyta główna nie jest problemem, to pozostaje zakupić RAM, przeczyścić sprzęt, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta ma wplyw. Prosta rzecz...ze moze gorzej odprowadzac cieplo i proc moze sie softwarowo spowalniac. Po drugie slabszy chipset moze spowolnic komunikacje pomiedzy podzespolami.

Plyty nie wymieniaj bo nie warto mimo wszystko. Po prostu kiepski wybor.

Przede wszystkim ram...aktualny masz w jednej kosci? bo z tego co widze w ta plyte wsadzisz tylko dwie kosci. Czyli najlepiej 2x4gb aby w dualu dzialaly. Po drugie w Biosie sprawdz ustawienia proca...kiedy ma przechodzic w tryby turbo itd itp. Tutaj moze byc cos zle ustawione.

Po trzecie nastepnym razem pytaj na forum. Yoyo ma naprawde duza wiedze i ladnie dobiera podzespoly...rzadko mozna sie przyczepic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była większa różnorodność chipsetów, było więcej producentów "third-party", itd. to i różnice mogły być większe. A tak to u Intela tylko Intel teraz klepie chipsety, i nie zdziwiłbym się gdyby cała gama od H81 do Z97 była tym samym chipem, tylko z poblokowanymi funkcjami. Wbrew pozorom często taniej klepać te same chipy i blokować funkcje, niż osobno produkować chipy z niższej półki.

No ale nie o tym temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ciąg problemów jest coraz większy.. Teraz mój procesor zaczął zmieniać taktowanie. Najdziwniejsze jest to, że przy wymagających grach mam taktowanie 1+GHz, a na pulpicie po 2+GHz. Stockowo powinno być 3.3GHz. Odsyłam do filmu. W BIOSIe powyłączane wszystkie opcje ze zmienianiem taktowania, chyba, że coś źle robie.

Przepraszam za słabą jakość, ale powinno dać się odczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że się przegrzewa. Sprawdź temperatury w HwMonitor. Masz z tyłu obudowy wentylator, który wyciągałby nagrzane powietrze na zewnątrz ?

Co do tego filmiku to ustaw "Intel Turbo Boost Technology" na Enabled.

Podaj dokładny model płyty głównej. Być może potrzebna będzie aktualizacja BIOS'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciągle zdjęty bok obudowy. Problem po części rozwiązany.. Procesor strasznie się grzał. Temperatury dochodziły do 100 stopni C. Po przeczyszczeniu radiatora i zmienieniu pasty temperatury są w granicach 50 stopni podczas mocnego stresu. Pozostaje ram kupić. Dzieki wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...