Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

victor28

R9 290 3Dmark

Polecane posty

Witam, zainstalowałem dziś 3dmark z płyty od was i z ciekawością czekałem na wyniki i się rozczarowałem. Oto one : http://www.3dmark.com/3dm/4980474 . W magazynie wynik dla tej karty to 14800pkt a na stronie 3dmark 14850pkt. Na dodatek przy testach graficznych karta wydawała dźwięk podobny jak przystawisz przednie zęby do dolnej wargi i zaciągniesz powoli powietrze tylko bardziej mechaniczny i cichy ale słyszalny( słabe porównanie wiem;) ; czyżby piszczące cewki??), w normalnych użytkowaniu i przy graniu tego problemu nie ma, wystąpił tylko raz..przy dragon age origins. Model karty to asus direct cu II oc, jest nowy na gwarancji i mam go gdzieś niecałe pół roku. Co to oznacza? Karta jest wadliwa? Mogę ją oddać na gwarancję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wyniki są w normie. Pamiętaj, że w CD-Action pewnie mieli podkręcony procesor, a ty masz - z tego co widzę - niepodkręcony.

Co do piszczenia, to nie jest to coś czym warto się przejmować - zakładając, że dźwięk Ci nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na graphics score wpływa też procesor? Bo w sumie gdzie nie popatrzę na internecie to wyniki są wyższe. I nie wiem czy z moja kartą jest coś nie tak ze nie działa w 100%. A co do procka to będę się dopiero za to brał, czytałem już trochę ale nie ma jakiegoś poradnika krok po kroku na asrock'u , a czasami te same opcje różnie się nazywają. To mój pierwszy raz( ;p ) jak będę podkręcał procesor więc chce wiedzieć jak najwięcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale grałem w o wiele bardziej wymagające gry i o wiele mniej i takiego przypadku nie miałem. Widać przyszedł czas i na moją kartę niestety.

Edit.

To są wyniki przy podkręconym procku i delikatnie podkręconej grafice : http://www.3dmark.com/3dm/5039046

Wiec nie wiem skąd w Cd-Action i na benchmarku bierze się to 14800-14850pkt w wyniku grafiki.

Z innej beczki 4.6ghz na 1.250V to chyba całkiem całkiem czy nie bardzo?

Edit 2.

Sprawdziłem na 1.2V i też nie wywala w np w 3dmarku i przy użytkowaniu przy taktowaniu 4.5ghz, co ciekawe przy 4.8ghz i przy 1.3V juz wywaliło, zobaczymy jak będzie przy 1.35V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...