Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MajkelKarbo4

Problem z PC

Polecane posty

Witam.

Posiadam swojego PC od marca tego roku, od kilku dni mam problem, nie dawno kupiłem windowsa 8.1 64-bity (ze względu na FIFE 15), no i fajnie, wszystko zainstalowałem fifa działała normalnie przez 2-3 dni, ale od wczoraj/przed wczoraj (najczęściej wczoraj) zaczął gasnąć monitor po czym włączał się z powrotem i pisało "sterownik ekranu przestał odpowiadać, lecz znów zaczął działać" czy jakoś tak, wczoraj to była jakaś masakra bo nawet przeglądając internet tak się działo, czasami nawet komp się zawieszał przy tym czarnym ekranie i musiałem go resetować, wczoraj z 5 razy robiłem reinstall systemu windows po czym pojawił się ten komunikat (sterownik ekranu przestał odpowiadać...) ostatni raz, dziś jak na razie się jeszcze nie pojawił, natomiast przy próbach włączenia PC było tak, po włączeniu pokazał się na ekranie jak zwykle ASRock (taką płytę gł. posiadam) po czym robił się czarny ekran i musiałem resetować, czasami był czarny ekran i kursor, który się zawieszał (a czasem normalnie mogłem nim poruszać), podczas gry we wczesniej wspomnianą fife 15 też się robił czarny ekran, pojawiał się ww. komunikat o sterach ekranu po czym program fifa 15 przestał działać... nie znam się zbytnio na PC (nie chcę się sam bawić w rozkręcanie bo jeszcze coś uszkodzę, a wszystkie podzespoły jeszcze są na gwarancji) ale wydaje Mi się że problem jest z kartą graficzną, w 100% oczywiście nie jestem pewny, dlatego proszę Was o pomoc.

Specyfikacja PC:

Procesor: Intel Core i7 4770k (ze względu na zintegrowaną kartę graf.)

Karta graficzna: GeForce GTX 660 od MSI (z możliwościami OC)

Pamięć ram: 8 GB (kompatybilna, bo wcześniej wszystko było ok) (Crucial Ballistix)

Płyta główna: ASRock z87 extreme 3

Zasilacz: Cooler Master G550M

Chłodzenie na procesor: Thermalright Macho Black-White

Komputer kupiony oraz złożony w Morele.net

EDIT: pomyliłem się co do procesora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być z kartą graficzną/sterami do niej, ale wydaje Mi się że to pierwsze, bo zainstalowałem windowsa viste i wszystko było ok do póki nie zainstalowałem sterów do grafiki po zainstalowaniu ich i ponowyn włączeniu komputera na monitorze pojawił się napis "brak sygnału..." teraz siedzę na viscie na awaryjnym i na razie jest ok, żadnego wyłączania się ekranu (czarny ekran) i żadnych komunikatów o tym że "sterownik ekranu przestał działać..." w czwartek jeszcze normalnie grałem w fife 15 na windowsie 8.1 64-bitowym 3-5 godzin bez przerwy i ANI RAZU nie wyłączył Mi się sam ekran i nie pojawił komunikat o sterowniku ekranu, w piątek się zaczęło, lecz przez cały dzień może ze 2-3 góra 4 razy się to pojawiło, ale wczoraj to jakaś masakra pół meczu nie zagrałem w fifie i już się czarny ekran robił, czasami się komp resetował, no nic trzeba będzie zgłosić do Moreli na gwarancje kompa bo sam się na tym nie znam, a wszystkie podzespoły są jeszcze na gwarancji. Tak więc jeśli ktoś z Was miał taki sam lub podobny problem to prosiłbym o pomoc jak temu zaradziliście.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że piszę jeden pod drugim, ale mam pytanie.

Wczoraj wieczorem zainstalowałem Viste, ze sterów zainstalowałem tylko te z płyty dołączonej do płyty głównej, nie instalowałem w ogóle sterów do grafiki i wszystko działało bardzo dobrze, komputer się nie zawieszał, nie wyskakiwało powiadomienie o sterach ekranu, nie było czarnego ekranu, dziś na próbę zainstalowałem windowsa 8.1 również tylko ze sterami do płyty głównej i na razie wszystko działa tak jak na Viscie, czyli dobrze, żadnych zwiech, błędów, czarnych ekranów itp. tylko rozdzielczość kuje w oczy bo brak zainstalowanych sterów do grafiki. Teraz pytanie, bo monitor mam podłączony kablem do karty graficznej, ponieważ gdy podłączam do płyty głównej i odpalam kompa to komp normalnie się odpala z tym że ekran jest czarny i pisze brak sygnału, a mam procesor z integrą przecież (intel core i7 4770k) i teraz już pytanie, jeśli mam podłączony monitor do karty graficznej ale bez zainstalowanych do niej sterów komp nie wariuje to wina leży nadal po stronie karty graficznej czy po stronie sterów? Tylko dziwi Mnie to że przez ponad 7 miesięcy miałem zainstalowane stery na Viscie i wszystko chodziło płynnie bez problemów, na windowsie 8.1 przez pierwsze 2 dni 0 problemów, gry chodziły itp. nie wiem czemu reinstall systemu nie pomaga...

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedź.

PS: i tak już zgłosiłem na gwarancje, z tym że cały komputer bo nie wiem po czyjej stronie jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być coś po stronie sterowników jak i po stronie samej karty. Skoro zgłosiłeś to na gwarancję, to nie za bardzo jest sens to badać, bo za dużo z tym roboty, a i tak to niewiele da.

Sterowniki dostarczane z Windowsem są dosyć ubogie i spora część featerów karty przy nich nie działa, albo działa w bardzo ograniczonym stopniu, więc to, że karta działa na nich jeszcze o niczym nie świadczy. Być może nVidia znowu zepsuła coś w sterownikach (nVidia przejmuje się tylko ostatnią linią kart, starsze albo działają, albo nie), by trzeba było potestować kompa ze starszymi, ale to wymaga sporej żonglerki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie nie wiem, czy teraz cały komputer wysyłać czy tylko kartę graficzną, no bo Ja miałem zainstalowane stery z płyty (nie aktualizowałem ich) i było dobrze przez te 8 miesięcy i nagle samo się coś zryło, nic nie instalowałem nowego jeśli chodzi o stery grafiki. Bo ogólnie teraz komputer bez zainstalowanych sterów chodzi tak jak dawniej, szybko się uruchamia nie tnie itp, tylko pasjans trochę tnie, bo brak właśnie sterów do grafiki, i właśnie taka sprawa, monitor jest podłączony do karty graficznej, i działa normalnie komp, w jeśli by karta graficzna się zjarała czy coś, to się nie powinien nawet uruchamiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze tak, wyjąłem kartę graficzną i podłączyłem monitor bezpośrednio do płyty głównej i na integrze komputer działa płynnie, uruchamia się także, i nawet się rozdzielczość dobra ustawiła bo tamta kuła w oczy, czyli można wykluczyć wszystkie inne podzespoły (procesor, pamięć ram, płyta główna itp.)? Bo jeśli tak to naprawdę nie wiem czy ma sens wysyłać całego PC na gwarancje czy tylko kartę graficzną.

Proszę o porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie, zastanawiam się czemu od razu po instalacji się tak z komputerem nie działo, miałem windowsa 8.1 i stery do karty zainstalowane od wtorku/środy a dopiero w piątek/sobotę się to zaczęło dziać...

EDIT: Na opakowaniu od karty graficznej pisze że jest kompatybilna z windowsem 8 (nie wiem jak z 8.1) ale podczas instalacji na początku, kiedy to sprawdza zgodność systemu windows ze sterami wyskakuje że system jest dobry, więc nie wiem w czym problem. A tak po za tym komp jak do tej pory działa płynnie na integrze, więc już naprawdę wątpię w ewentualne uszkodzenie innych podzespołów niż karta graficzna (ewentualnie sterowniki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...