Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mister155

Rozwiązany: Komputer dziwnie trzeszczy

Polecane posty

Ostatnio zauważyłem, że komputer mój ma problemy z uruchamianiem się (BIOS nie chciał czasem się uruchomić, trzeba było włączać komputer kilka razy, żeby zaskoczył). Kupiłem więc bateryjke CR2032 i ją wymieniłem. Od tamtej pory komputer zaczął dziwnie trzeszczeć, dźwięk podobny jakby coś było w wentylatorze (albo trochę licznik Geigera). Nie jest to stały dźwięk, raz jest bardzo głośny, raz zanika. Jeśli przycisnę obudowę albo w ogóle ją ruszę, to narasta straszliwie. Sprawdzałem, czy faktycznie coś nie dostało się do wentylatorków, ale te z płyty głównej i karty graficznej wydają się być w porządku. Kable też się o nie nie opierają. Wydaje się, jakby dźwięk pochodził "z głębi", bliżej napędów. Nie wydaje mi się, żeby to był problem z dyskami twardymi, odpinałem oba i sprawdzałem, ale brak żadnych rezultatów. Komputer działa i nic mu nie jest, na spokojnie da się go używać, ale te trzaski są nie do wytrzymania. A, trzaski znikały całkowicie, jak położyłem komputer na boku, jak ręką odjął. Niestety takie umiejscowienie go nie wchodzi w rachubę. Jakieś pomysły, co może mu być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie, to trudno naprawdę powiedzieć, co to było, ale samo przeszło po nocy. Dziwna sprawa, a trochę mnie niepokoi, bo nie wiem, czy nie wróci. Dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie :)

Podsumowując, problem zniknął, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...