Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SabaruPL

Wysokie temperatury nowego procesora

Polecane posty

Witam. Kupiłem sobie nowy lecz używany procesor z taktowaniem 3.10 GHz. Niestety okazało się że procesor ma bardzo wysokie temperatury w stresie. Podczas np. grania sięgają około od 90 do 112 stopni. Nawet jak otwieram jakiś program to temperatura potrafi zwrosnąć do około 90 stopni. Komputer zawiozłem do serwisu gdzie kupowałem procesor bo nie mogłem sobie z tym poradzić. W serwisie po oględzinach gościu stwierdził że płyta nie wyrabia i wymienił na taki sam tyle że słabszy z taktowaniem 2.80 GHz. Niestety po przywiezieniu PC do domu okazało się że efekt jest bardzo podobny.

Mój sprzęt to:

Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-M61P-S3

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5400+ 2.80 GHz

Zasilacz: be quiet pure power l8 500w

System: Windows 7

Ktoś doradzi co może być powodem takich wysokich temperatur i czy da się to naprawić domowym sposobem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem rozwiązałem. Przyczyną był przegrzewający się chipset. Jak się okazało po zdjęciu radiatora pasta była skamieniała. Usunąłem ją i nałożyłem nową. Na radiator dałem jeszcze wiatraczek 40mm i jak na razie od tej pory temperatura procka w stanie spoczynku (jak jestem na pulpicie) wynosi około 24 stopni a w stresie około 45 stopni. Sam chipset ma temperaturę około 45 stopni. Jak by kogoś kiedyś interesowało jakiej pasty użyłem to Pactum PT-1 :). Jakby ktoś kiedyś jej używał to do rozsmarowania polecam kartę bankomatową albo coś w tym stylu. O wiele się lepiej rozsmarowuje niż tą dołączoną łopatą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...