Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Praktykant

Komputer się zawiesza, problemy również z restartem.

Polecane posty

Witam!

Specyfikacja i wiek komputera w załączniku,

do tego od razu dokupiłem Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043), aby komputer chodził ciszej (zamienili wiatraczek chyba od procesora na właśnie ten).

Komputer był eksploatowany porządnie przez ten czas większością nowych gier, szczególnie w wakacje katowałem go nie raz temperaturą ponad 80 stopni, ale zwykle trwało to maksymalnie godzinę, półtory.

Ostatnio gram tylko w LoLa, przeglądam Internet lub oglądam filmy i tu pojawia się problem.

Problem: komputer nagle się zacina, nie mogę poruszyć nawet myszą, przy włączonych głośnikach słychać również specyficzny dźwięk zaciętej muzyki.

Zdarza się to zawsze gry gram w LoLa (średnio w każdym meczu), sporadycznie również gdy przeglądam Internet (ale zwykle wtedy gdy komputer był już restartowany chwilę wcześniej), podczas oglądania filmu jeszcze się chyba nie zdarzyło.

Pojawia się również problem z restartowaniem, tzn komputer sam od siebie tego nie robi, ale na przykład gdy już sam go zrestartuję ten tego nie robi, albo gdy już zaczyna się restartować sam się znowu zacina i próbuje samemu jeszcze raz restartować.

Jest jeszcze inne dziwne zachowanie, otóż czasem podczas takich restartów odłącza się monitor. Słychać, że komputer chodzi, ale monitor traci obraz - tak jakby myśli, że komputer jest wyłączony.

Parę dni temu otworzyłem go i usunąłem dużą część kurzu, ale problem dalej występuje w tej samej skali.

Proszę o opinie co może być tego przyczyną i ewentualnie jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

post-102831-0-44089300-1408794335_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...