Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MytleZ

Resetowanie się komputera po chwili grania

Polecane posty

Witam!

Mam problem i to duży.

Mój komputer który posiadam od stycznia od jakiegoś czasu tak z dnia na dzień nagle zaczął resetować się po chwili grania. Grałem w takie gry jak Battlefield 3 i 4 NFS HP GTA IV

Procesor- intel core i5 4570 CPU 3.20 GHz

Karta Graficzna- GeForce GTX 760

Ram- 8GB

System- Win 7

Typ Systemu- 64 bit

Problem po raz pierwszy wystąpił podczas grania w Battlefield 3

Gram na Ustawieniach optymalnych. Program NVIDIA GeForce Experience sam je ustawił jeśli chodzi o BF3 jak i BF4

Teraz nawet podczas grania w NFS HP czego komputer moim zdaniem zbytnio nie odczuwa po jakimś czasie i tak się resetuje ! Mam 3 wiatraki w obudowie "silentium pc" i chłodzą one znakomicie komputer jest po prostu zimny gdy go dotknę. Mierzyłem temperaturę programem Core Temp

Pokazywał mi że maksymalna temperatura to 100 stopni. Temperatura podczas normalnego użytkowania wahała się od 28 do 39. Podczas grania w bf3 ok 60 stopni. Nie wiem w czym tkwi problem nie znam się na tym kompletnie i proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem temperaturę programem Core Temp

Pokazywał mi że maksymalna temperatura to 100 stopni.

Na czym miałeś te 100 stopni? 100 stopni to już trochę niebezpieczna temperatura, więc być może coś jest nie tak z chłodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

źle to ująłem. Pokazywał mi ze maksymalna temperatura to 100 stopni ale ogólnie że to już MAX a temperatura podczas normalnego użytkowania nie przekraczała 40 stopni

te 100 stopni to temperatura maksymalna i nigdy nie zagrzał mi się do tej temperatury pokazywał to jako max dla procesora chyba.

Normalna temperatura była od 26 chyba do 39

Komputer posiadam od stycznia wszystkie części są nowe i składane w profesjonalnym sklepie. Partner morele.net

Nigdy nie było takiej temperatury jak 100 stopni te 100 stopni to maksymalna granica.

26-39 stopni podczas normalnego użytkowania a chyba 60 stopni podczas grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna Max w core temp to maksymalna osiągnięta temperatura (i to od czasu uruchomienia programu), a nie temperatura graniczna.

Oznacza to, że jednak do tej temperatury Ci się coś zagrzało, a więc pierwszym podejrzanym jest chłodzenie.

W takim przypadku ściągnij program OCCT i wykonaj nim test CPU:OCCT na ustawieniach Auto. Po zakończeniu testu zostaną wygenerowane wykresy. Wrzuć je na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie tu nie rozumie albo ja coś źle mówię. Nigdy nie było takiej temperatury jak 100 stopni. Pokażę wam zdjęcia z OCCT i core temp.

Na razie jest jedno z core temp robiłem to przed chwilą z całkowicie wyłączonymi wiatrakami od obudowy.

Jeśli chodzi o OCCT to komputer zresetował się podczas testu

Na takich ustawieniach jak na screenie a wiatraki włączone na poziom high tylni przedni i dolny.

Dodam jeszcze że komputer jest po prostu zimny i jeszcze zimniejszy jak włączę chłodzenie dotykam karty i procesora i ich temperatura jest letnia. ledwo włączę komputer po tem od razu np battlefield pogram minutę i już restart :O

post-1064456-0-86458300-1408631852_thumb

post-1064456-0-57716700-1408632686_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem temperaturę programem Core Temp

Pokazywał mi że maksymalna temperatura to 100 stopni.

No ten fragment wyraźnie mówi, że maksymalna osiągnięta temperatura wynosiła 100 stopni. Core temp pokazuje tylko trzy temperatury: obecną, minimalną od czasu włączenia programu i maksymalną od czasu włączenia programu. Jeśli tam gdziekolwiek było 100 stopni, to znaczy, że ta temperatura była osiągnięta.

To, że radiator jest zimny jeszcze nie znaczy, że chłodzenie jest OK. Może właśnie tu jest problem - chłodzenie gdzieś nie jest dobrze przymocowane i nie odprowadza dobrze ciepła.

No, ale nic. Ściągnij i uruchom program BlueScreenView. Jeśli będą tam jakieś wpisy, to je wrzuć na forum (wystarczą screeny pierwszych kilku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test procesora programem prime95 a temperaturę mierzyłem HWMonitor nic się nie działo.

Zrobiłem test karty graficznej i podczas testu komputer się wyłączył temperatura w tym czasie to 62 stopnie. Więc problem tkwi w karcie graficznej. mam jeszcze gwarancję więc zawiozę go tam gdzie go składano niech to naprawią. Dziękuję za pomoc i sugestie

post-1064456-0-44231400-1408724107_thumb

post-1064456-0-13475500-1408724114_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty najczęściej mają czujnik temperatury tylko na rdzeniu. Przeważnie pamięci oraz VRM nie są monitorowane. Resety bez BSOD (na screenie z BlueScreenViewera nic nie ma) mogą być powodowane przez przegrzewające się pamięci/VRM na karcie, więc by pasowało. Zła wiadomość jest taka, że serwis może nic nie stwierdzić, bo u nich będzie OK.

I tak przy okazji - na ostatnim screenie z temperaturami wyraźnie widać, że procek doszedł do 85 stopni, a to już jest lekko niebezpieczna temperatura, więc z chłodzeniem procka również wypada coś zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ale w kartach to normalne XD myślisz że ciągle będzie zimny? biggrin_prosty.gif słońce grzeje a obudowa jest z plastiku i myślisz że samo się szybko grzeje? confused_prosty.gif

jezu.... nie orzumiesz czegoś ? Mam problem z resetowaniem się komputera. Odkryłem że spowodowane jest to awarią karty bo przy 62 stopniach komputer sam sie resetuje a więc z kartą jest coś nie tak -.- a obudowa nie jest plastikowa.

Komputer sformatuję i zawiozę do serwisu niech coś z tym zrobią na wszystko jest gwarancja więc coś muszą zrobić.

A jak nic nie zrobią to nie mam pojęcia. Powiem im o tych wszystkich testach i żeby dokładnie sprawdzili kartę graficzną.

A w procesorze może wypalił już się ten żel czy ta pasta i jest słabsze chłodzenie. W obudowie mam 3 wiatraki bardzo dobre. Jeden jest zaraz przy procesorze więc dziwi mnie to trochę że tak się nagrzewa. Zawiozę do serwisu niech się głowią to ich praca. A jak nic nie zrobią mam jeszcze znajomego informatyka przyjedzie do mnie i sam zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...