Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lolita

BlueScreen#help[klik="po więcej szczegółów"]

Polecane posty

Czołem społeczności,

dziś potrzebuję Waszej pomocy. Złośliwość losu ponownie dopadła mój sprzęt.

Co się stało?

Wczoraj wieczorem pogrywając ze znajomymi w pewnym momencie pojawiły się kolorowe kwadraty (najprawdopodobniej). Nie udało się zejść do poziomu pulpitu, ani uruchomić menadżer zadań - typowa zwieszka. Jednak w tle bardzo dobrze działał TeamSpeak. Wiadomo, poleciał restart. Po chwili moim oczom ukazał się ten złowrogi zwiastun problemów - Niebieski ekran:

załącznik: cdaction-sample01.jpg

dla mobilnych i ciut leniwych: 0x00000116 i nvlddmkm.sys (tak w skrócie.)

Kolejnym krokiem

było uruchomienie PC w trybie awaryjnym. Udało się. Jednakowoż z deszczu pod rynnę. Przykład co widzę do teraz: załącznik: cdaction-sample02.jpg (dla mobilnych: zielone(rożne kolory) paski w prostokątach kontenerach)

Sprzęt:

CPU: Intel Core i5 760

Mainboard: Gigabyte P55-USB3

Memory: DDR3 6140 MB (Dostępnych. Zainstalowanych 8.)

Graphics: Nvidia geForce GTX 460

Co zrobiłem?

1. Przeszukałem google.com. (problem najprawdopodobniej dotyczy sterowników lub karty graficznej)

2. Próbowałem z metodą start->komputer->właściwości->menadżer urządzeń->komputer(sterownik). Niestety nie mam opcji odinstalowania, jedynie aktualizacja. ACPI x64-based PC - a ta cały czas jest aktualna, informuje mnie komunikat. (wersja sterownika 2006r)

3. Zamierzam odpiąć i wpiąć jeszcze raz kartę, "podmuchać i po chuchać" + format windows'a.

4. Ciekawostka program CPU-Z nie pokazuje w ogóle informacji o grafice - informuję, bo przypuszczam, że może mieć to znacznie - a tak świetnie się na tym nie znam.

5. Tworzę temat tutaj, za nim wszystko trafi szlag (czyli moment wyciągania karty + format), by ewentualnie w razie problemów nie pisać już tematu z telefonu...

Jakieś porady?

Obawiam się najgorszego, że nawaliła karta. Jeżeli format i ponowne wpięcie karty nie pomoże, to najprawdopodobniej czeka mnie jej wymiana.

Jak nie będzie rady to sprawdzę kartę u kogoś ze znajomych. Czy jeszcze mogę coś zrobić?

Podratujcie,

Pozdrawiam i z góry dzięki za ewentualne zainteresowanie.

post-160893-0-50798700-1407915817_thumb.

post-160893-0-56175600-1407915835_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj usunąć sterownik z poziomu trybu awaryjnego za pomocą DDU. Jeśli reinstalacja sterownika nie pomoże (a raczej nie pomoże), to niestety jest to coś sprzętowego. Najpewniej uszkodzenie rdzenia lub pamięci (bardziej prawdopodobna możliwość). W obydwóch przypadakch niewiele da się z tym zrobić na dłuższą metę.

Możesz jeszcze pokombinować z przeczyszczeniem styków, chłodzenia itd. ale wątpię, żeby to coś dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Połowiczny sukces. Obyło się bez trybu awaryjnego, normalną drogą. Problem jednak z załącznika sample-02, niestety jest aktualny. Spróbuję jeszcze format + odpięcie tej karty - ale nie mam dużych nadziei.

Czyli karta graficzna do wymiany?

edit: To normalne, że nie mogę przeprowadzić formatu Win7 z uszkodzoną kartą? Po załadowaniu plików mam niebieski ekran z kursorem, nie przechodzi dalej do panelu. Na czym może polegać problem? W zasadzie pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, nigdy wcześniej przy formatowaniu nie miałem takiego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDU należy koniecznie użyć w trybie awaryjnym, inaczej może coś pominąć.

Czasem przy reinstalacji system długo "się namyśla" na którymś etapie. Tak już bywa. Ale w Twoim przypadku problemem jest raczej karta - system podczas instalacji ma problem z poprawnym jej wykryciem i nie chce przejść dalej.

Format tutaj nic nie da - przy takich objawach raczej można wykluczyć winę systemu. Masz możliwość sprawdzenia karty na innym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam. Godzina 18:00 najwcześniej. Nawet bios zaktualizowałem - co było dość sporym ryzykiem w tym wypadku. CPU-Z teraz pokazuje kartę graficzną. Może trochę inną, bo standardową VGA z pamięcią 14 MB! Jak dla mnie to drobne potwierdzenie, że grafika potwierdzenie, że karta umarła. Co myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz :( Karta faktycznie nie działa... Pora ją wymienić. Założyłem do tego nowy wątek - gdybyś mógł coś dodać w tej sprawie, to śmiało. Nie bardzo się orientuję w hardware.

-> http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=256468

Ps; format udało się zrobić. Ale karta jest standardowa, więc dalej jej nie widzi. A to już jest potwierdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...