Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

otton

Problem z przegrzewaniem się laptopa

Polecane posty

Witam!

Mam problem z moim notebookiem (Acer Aspire 5755G), mianowicie prawdopodobnie ze względu na pogodę nie nadąża on z odprowadzaniem ciepła. A przez to podczas m. in. gry, czy pracy w wymagającym programie (np. rendering filmów) samoczynnie się wyłącza. Dziwi mnie to o tyle, że jakieś pół roku temu czyściłem go tak zewnętrznie (całego rozkręciłem i usunąłem kurz), jak wewnętrznie (został cały sformatowany). Myślałem, że zaopatrzenie się w wakacje w podstawkę chłodzącą zniweluje problem wysokich temperatur przynajmniej w pewnym stopniu ? niestety, gdy zostawiam komputer na dłużej włączony potrafi on przegrzać się i na niej.

Stąd moje pytanie jak temu zaradzić? Gdy już się sam wyłącza ze względów bezpieczeństwa po ponownym uruchomieniu wentylator znacznie głośniej chodzi (a przez to zapewne szybciej i wydajniej) ? czy jest możliwe "ręczne" ustawienie takiego stanu, by trwał przez cały czas od momentu włączenia? Hałas mi nie przeszkadza ? w większości czasu operuję na słuchawkach.

Aha ? pobór mocy też nie musi grać największej roli ? większość czasu korzystam głównie mając podłączonego laptopa do zasilacza z wyjętą baterią, profil "zmodyfikowana" wysoka wydajność, tak by cały czas był dostęp do pełnych zasobów systemowych. W załącznikach zamieszczam dwa screeny, bo może wystarczy prosta zmiana w BIOS'ie/ustawieniach.

post-101214-0-45087700-1407428058_thumb.

post-101214-0-52145300-1407428064_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...