Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nowasinho

Niski poziom dźwięku przy odtwarzaniu filmów

Polecane posty

Cześć. Problem mam następujący: gdy oglądam film np w media player classic to poziom dźwięku wygląda mniej więcej tak, jak na załączonym obrazku. Na słuchawkach to jeszcze da się oglądać, ale gdy przełączę się na głośniki to najmniejszy szmer zagłusza mi wszystko. Dzieje się tak tylko przy programach do odtwarzania. W necie wszystko hula. Wiecie może, jak to naprawić? Mój system to windows 7.

post-180484-0-22129000-1404155377_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kliknij w ten napis mikser co na obrazku podczas odtwarzania i sprawdź czy sam program nie ma suwaka na niskim poziomie (programy multimedialne mają indywidualne ustawienia i np. w systemie masz 100%, a w KMplayer 10%).

2. Jeżeli powyższe nie pomoże sugeruję zainstalowanie nowych kodeków i sterowników do karty dźwiękowej (z reguły jest to realtek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pozostawiłem samego realteka to przestał się wydobywać jakikolwiek dźwięk (programy, przeglądarka) mimo ze poziomy pokazywało że wszystko wróciło do normy.

Po wyłączeniu realteka a zostawieniu pierwszego źródła zdaje mi się że wszystko jest już ok.

Pytanie tylko czy tak być powinno? :P Czy powinienem dążyć do tego żeby działało przy realteku?

Co do generowania dźwięku to nie widzę nigdzie tej opcji, do odtwarzania używam VLC i MPC-HC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia high definition audio to wyjście w karcie graficznej - wyjście hdmi przez które dostarczany jest dźwięk i obraz. W radeonach jest podobnie, tyle że amd high definition.

Wyłącza się to w panelu dźwięku systemu windows. Jeżeli chcesz puścić dźwięk przez hdmi na obraz w np. TV to wówczas wybierasz to źródło. Przy pracy na komputerze zmieniamy to na Realtek (w konfiguracji dźwięku windowsa nie realteka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...