Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maril

Rozwiązany: Podejrzanie niska wydajność laptopa

Polecane posty

Witajcie, właśnie chciałem zrobić nowy temat, a mam prawie ten sam problem, co GlobusCBG, więc pozwólcie, że się podepnę.. smile_prosty.gif

Mój laptop - Lenovo y570, i5-2340, GeForce 555M, ostatnio próbowałem grać w Borderlands 2 i Battlefield 3 i obie gry mocno mi się zacinały nawet na najmniejszych detalach, a kumplowi, który też ma laptopa ale o słabszym procesorze i karcie graficznej wszystko chodzi dość płynnie na średnio-wysokich. Możliwe, że problem leży gdzieś w sterownikach, ale mieszałem nimi na wszystkie sposoby bez efektu. Od zakupu formatowałem go tylko raz, przy czym zauważyłem pewną zmianę - program CoreTemp, oprócz wyświetlania temperatury, może pokazywać również taktowanie procesora. Przed formatem taktowanie skakało od oszczędnego 0.8GHz, przez standardowe 2.4GHz, aż do 3.0GHz. Obecnie taktowanie jest stałe 2.4GHz...

Temperatury są raczej w normie, zakurzony nie jest, w bezczynności mam maks. 45'C, zamieszczam zrzut zrobiony po chwili grania w BF3:

http://pl.tinypic.co...=8#.U4yY5_l_u9E

Chłodzenie mam ustawione na efektywne, zużycie prądu na wysoką wydajność itd. Sterowniki Chipsetu aktualizowałem, graficzne też, nie wiem co jeszcze mogę zrobić..

Zrobiłem jeszcze test - w recencji http://www.notebookc...70.61961.0.html procesor dostał 2.6pts w teście procesora, u mnie wyszło 1.08pts. Kumpel z Lenovo g570 Pentium 2020m zrobił ten sam test, dostał wynik 1.9pts...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam, znalazłem.

Jakiś czas temu zmieniłem opcję: Msconfig->Rozruch->Opcje zaawansowane... I zmieniłem liczbę procesorów na dwa, w sumie nawet nie wiedząc do czego ta opcja służy.. To był problem. Benchmark pokazuje 2.51pts, czyli tyle i trzeba i ile się spodziewałem.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...