Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michal11118

Netia vs Orange

Polecane posty

Witam, w lipcu kończy mi się umowa z PLAY'em (na szczęście) i chce przejść na coś stacjonarnego. Mieszkam w domku więc w gre wchodzą jedynie Netia i Orange. Tp oferuje mi do 10Mb/s za 49zł (dostanę jakąś zniżkę jak połączę to usługę z domowym?), a netia w tej samej do 20mb/s.

O obu oferta przeczytałem duźo opinii (duża część negatywnych). Koledze np działa na tp tylko 4.

Dla moich rodziców liczy się każda złotówka więc Orange może wyjść taniej.

Czy skoro netia jest na łączach tp to prędkość będzie podobna?

Co byście wybrali?

PS netia ma umowę na rok, orange na 2 lata.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywne opinie mogą wynikać z faktu, że Netia w dużej częsci korzysta z infrastruktury TP. Co do prędkości, to prócz ładnej i kolorowej oferty, oczywiście specjalnej dla ciebie, zobaczyłbym jeszcze czy faktycznie osiągniesz dane prędkości. Odezwij się do działów technicznych jednej i drugiej firmy, niech sprawdzą, czy są w stanie zapewnić tobie te prędkości. Jeśli Netia da radę dać tę dwudziestkę to bym brał. Dużym plusem tutaj jest również krótsza o połowę umowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kumpel mieszka kawałek dalej i miał 6. Chodziła z maksymalną prędkością. Jak zmienił na 10 to przez 2 tygodnie tyl osiągał. Później zaczęła mu spadać aż do 4Mb. Dział techniczny stwierdził, że to maksymalna prędkość....

Na stronie pokazuje, że 10 poleci.

Jednak chyba wezmę netie, bo 2 lata to stanowczo za długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie oferty dla użytkowników indywidualnych w Polsce to oferty do jakiejś prędkości. Czyli gwarantują Ci, że więcej nie będziesz mieć, ale możesz mieć praktycznie dowolną mniejszą prędkości i w świetle umowy to jest OK. Powiem tak - Netia była właścicielem Play i z tego co mi wiadomo, to od tamtego czasu w obydwóch firmach niewiele się zmieniło, więc jeśli miałeś do czynienia z ich pomocą techniczną, to wiesz w co się pchasz. Orange ma gorsze warunki, ale tam jest przynajmniej szansa na trafienie na kogoś kompetentnego w dziale technicznym. Decyzja należy go Ciebie, ale ja bym szukał jakiejś trzeciej opcji. W każdym bądź razie, jeśli Netia świadczy swoje usługi na kablach Orange, to prędkości będą podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Playa nie mam zaufania, ani do usług, a do pomocy technicznej tym bardziej...

Dużą zaletą Netii jest, że 20Mb mam za 49 na rok, a Orange w tej cenie na 2 lata.

Jest jakaś minimalna prędkość?

PS ja i tak poczuję różnicę, bo będzie to stałe połączenie z ogarniętym pingiem (napewno mniejszym niż 200-250) i BEZ LIMITU ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, osobiście korzystam z Playa (internet mobilny oraz dwa numery) i nie miałem żadnych problemów. Może miałeś pecha? Cóż, nieważne.

Z tego co zauważyłem nie ma minimalnej prędkości. Gdy mieszkałem w bloku to miałem INEA i tam prędkość była elegancka - 100 MB na umowie, jakieś 95-98 MB w testach. Poleciłbym ci ją, ale skoro jej nie możesz wziąć to idź w Netię. Chociażby z powodu krótszej umowy.

Co do sytuacji kolegi, to takie rzeczy najczęściej zdarzają się własnie wtedy, gdy infrastruktura jest za słaba na daną prędkość. Przez krótki czas jest ok, a potem jest gorzej niż było. Dlatego najlepiej by było gdybyś ogarnął jakiegoś technika od nich z firmy, żeby faktycznie sprawdził czy skrzynka pozwala w ogóle na taką prędkość. Nie ufaj temu co jest napisane na stronie do końca, zawsze podchodź do tego z rezerwą ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem się do gadać z technikami Playa.

Jakbym mieszkał w bloku to bym miał łatwiej. Chyba, że znajdę jakiegoś lokalnego na własnej linii.

Tylko najciekawsze, że przez rok 6Mb mu chodziło, a jak przeszedł na 10 to tylko 4Mb osiągnął ;) czytałem, że wiele osób tak ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że sieci telekomunikacyjne sprzedają większą przepustowość niż tak naprawdę mają. W związku z tym (w pewnym uproszczeniu) każda dodatkowa osoba w okolicy, która ma dostęp do sieci, zmniejsza prędkość pozostałym użytkownikom. Jeśli sieć nie jest rozwijana (a sieci w Polsce, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach nie są), to w miarę przybywania klientów przepustowość na użytkownika będzie się zmniejszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci radzę skontaktować się z biurem obsługi klienta.. kiedyś słyszałem że prędkość minimalna to prędkość poprzedniej niżej oferty, ale nie wiem do końca czy tak rzeczywiście jest bo u mnie nie mam problemów z netią i nigdy się tym nie interesowałem, zaś co do samej oferty to na pewno jest promocja wiosenna, i możesz mieć neta przez pierwsze 3 miesiące po złótówce. Umowy są od niedawna 6 miesięczne to jest nowość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...