Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

UchihaItachi

Problem z "widzialnościa" internetu przez programy.

Polecane posty

Witam, posiadam internet od miejscowego dostawcy (łącze szerokopasmowe pppoe), Kabel telefoniczny jest wpięty do routera, sygnał wifi odbieram na moim laptopie. Problem w tym ,że niektóre programy tj. te które wymagają dostępu do internetu, nie widzą połączenia. Przykładowo downloader ze strony dobre programy, twierdzi ,że moj komputer nie ma dostępu do internetu. CO ROBIĆ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall systemowy. Ponadto miałem kiedyś firewall'a Comodo, miałem ogromne problemy z jego usunięciem i nie wiem czy dokładnie wszystko wyczyściłem, nie wiem też jak to sprawdzić. I jak im odblokować dostęp do internetu?

EDIT: Wyłączyłem systemowy firewall, co prawda nie resetowałem po tym komputera, downloader nadal nie działa.

EDIT: Wyłączylem systemowy firewall, odinstalowałem program PrivDog (Comodo mi go zainstalowalo, ale nadal nie jestem pewny czy coś po tym programie przypadkiem na moim komputerze nie zostało), reset komputera dla pewności, wyłączyłem antywirus i nadal to samo, na wszelki wypadek jeszcze przeskanuje komputer. Pomoże mi ktoś?!

Problem został rozwiązany. Okazało się ,że połączenie którego używałem (konkretnie chodzi mi o połączenie szerkopasmowe od miejscowego dostawcy internetu, które rozsyłał router) nie miało włączonego automatycznego wyszukiwania serwera proxy. Co należało zrobić:

  • Uruchom program Internet Explorer.
  • Kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje internetowe.
  • Kliknij kartę Połączenia.
  • W obszarze Ustawienia połączenia telefonicznego i wirtualnej sieci prywatnej kliknij połączenie szerokopasmowe, kliknij przycisk Ustawienia, a następnie kliknij pole wyboru Automatycznie wykryj ustawienia.
  • Kliknij przycisk OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...