Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

opENDfist

Rozwiązany: Śrubki i "przejściówka" w Arctic Cooling F8 Rev. 2

Polecane posty

Cześć, dzisiaj przyszedł do mnie wentylator Arctic Cooling F8 (80mm, jeśli to ma znaczenie). Otóż mam z nim 2 problemy.

Po pierwsze: śrubki. W moim starym, badziewnym wentylatorze śrubki jednak były trochę mniejsze niż otwory na nie, więc z niemałym trudem, ale wchodziły. W Arctic Cooling F8 Rev. 2 te śrubki są większe niż otwory, przez co nie mogę tego wentylatora do komputera przykręcić. Oczywiście do przykręcenia wentylatora próbowałem użyć załączonych do niego śrubek. Teraz moje pytanie: co robię źle? Te śrubki są dołączane przez producenta, więc powinny być idealne. Prawdopodobnie źle próbuję je przykręcić, bo tylko wkładam te śrubki, ale one nawet nie chcą wejść. W tych otworach nie ma nawet tych wklęsłości do śrubek.

Po drugie: w moim starym - jak już wspomniałem - beznadziejnym wentylatorze wejście było kompletnie inne. W moim starym wentylatorze było to wejście pierwsze od prawej, a w Arctic Cooling jest to takie jak drugie od prawej (bądź od lewej). Ja w przejściówce miejsca na takie wejście nie mam. Teraz pytanie: mam iść do jakiegoś serwisu komputerowego, aby mi dokupili odpowiednią przejściówkę? Zaznaczam, że ja na częściach komputerowych się kompletnie nie znam, wolę peryferia. Nie wiem nawet, czy przejściówka to dobre określenie na ten kabel łączący wszystko z zasilaczem. Tak czy siak - proszę o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedzi wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę ci do drugiego pkt. :D to wejście pierwsze od prawej to molex, które jest takim kabelkiem odchodzącym od zasilacza. To środkowe to zwykłe złącze 3/4 pin które podlaczasz do płyty głównej( szukaj napisu " fan", ( coś w ten deseń) ale uwaga ponieważ "sys_fan" jak się nie mylę jest od chłodzenia cpu. Mam nadzieję, że wszystko ładnie wytłumaczyłem i o to ci chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XeoN: ja śrubki staram się wkręcić w te dziurki w narożnikach wentylatora. Nie chodzi tu o miejsce na wentyl.

Właśnie wejście CPU_Fan mam już podpięte do wentylatora, który jest przy jakiejś części komputera w kształcie sześcianu (nie wiem jakiej, na prawdę się na tym nie znam). Więc gdzie mam podpiąć Arctic Cooling?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na płycie pinów oznaczonych sys fan albo fan i do nich podłącz nie odłączaj przewodów od CPU fan. Może zapodać zdjęcie miejsca gdzie przykręcasz wentylator może coś to rozjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to wejście 4-pin, o które Ci chodzi to na tym zdjęciu jest to CPU_FAN, a u mnie jest to wejście już zajęte. Chyba, że chodzi Ci o wygląd? Dobra, postaram się znaleźć, chodź nie będzie to łatwe, bo mój komputer to składak :D

Ja nie wiem, o co tu chodzi. W sensie znalazłem SYS_FAN1, który ma 4-pin i SYS_FAN2, który jest 3-pin. A CPU_FAN mam zajęte. To błąd serwisu, w którym komputer był składany? Bo z tego co zrozumiałem, to ten wentylator przymocowany do tego "czegoś" w kształcie przybliżonym do sześcianu powinien być przymocowany do SYS_FAN, a nie do CPU_FAN, tak? A co się stanie, jeśli podłączę Arctic Cooling do SYS_FAN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście na pycie głównej nie ma bliżej odpowiednich pinów (mogą być oznaczone samo fan) to w jakimkolwiek komputerowym powinieneś dostać przedłużkę 3 pinową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. W sumie tak też można tongue_prosty.gif No dobra, więc temat chyba do zamknięcia. Dzięki wszystkim za pomoc.

Jeszcze jedno: taką przedłóżkę podpina się do płyty głównej (SYS_FAN) czy do zasilacza? I jak się taka przedłóżka profesjonalnie nazywa, abym mógł ją znaleźć na Allegro?

Dobra, znalazłem odpowiedź na obydwa pytania. Czy dobra będzie ta przejściówka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, kompletnie zapomniałem o tym temacie.

XeoN: nie mam więcej takich wejść, przeczesałem całą płytę kilkukrotnie w tym zdjęcia w internecie dla pewności. Jest tylko jedno takie wejście.

Przedłużacz już kupiony, podłączyłem do SYS_FAN, a potem do wentylatora. Wszystko ładnie chodzi. Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...