Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iniesta

Stacja dysków nie otwiera się

Polecane posty

Ostatnio mam taki problem ponieważ 1 stacja dysków nie otwiera mi się w ogóle, a 2 dopiero po dłuższych męczarniach czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu czy zostaje już tylko kupno nowej stacji dysków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Mój komputer/ stacja dyskow - prawy przycisk myszy --> wysuń. Jeśli wtedy wysuwają się obie prawidłowo, to jest to uszkodzenie fizyczne. Problem może tkwić także w poluzowanym przycisku ( po rozebraniu obudowy napędu, może zauważysz jakieś luzy ). Innym sposobem na otwieranie będzie włożenie np. spinacza do otworu najczęściej przy przycisku otwierania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej stacji sprawdziłbym, czy dobrze podłączony jest kabel zasilający (skoro brak reakcji, to obstawiam problem z zasilaniem lub elektroniką). Rozumiem, że przy próbie wysunięcia spod Windowsa również jest brak reakcji?

Co do drugiej, to w paru napędach miałem podobny problem i bodajże chodziło o to, że magnes zbyt mocno łapał i nie puszczał tacki. Jeśli po włożeniu płyty napęd zawsze się otwiera, to prawdopodobnie o tym właśnie mowa. Nie pamiętam jak się to naprawia, ale to raczej nic skomplikowanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...