Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FirzenX

Monitor nie reaguje na nowy komputer

Polecane posty

Witam,

zamówiłem z morele.net ten oto zestaw http://www.morele.ne...ory/info/eNTBP/ z montażem. Do tej pory posiadałem dosyć archaiczny (bo 10 letni) zestaw wraz z monitorem. Monitor postanowiłem zachować bo działał bez zarzuty. Kupując kartę graficzą nie zwróciłem uwagi na fakt, że nie mam kabla DVI, a jedynie VGA. Natomiast mobo ma to wejście. Jednakże, po podłączeniu do tego wejścia i uruchomieniu komputera bios się nie wyświetla, monitor go nie widzi. W necie przeczytałem, że jak do płyty jest podłączona karta, to karta zintegrowana nie jest aktywna. Jutro mam zamiar kupić przejściówkę, ale chciałbym wiedzieć czy w tym jest powód. Dodatkowo, włączając komputer nie pika płyta główna (czy to przez "brak" połączenia z monitorem?) czy też problem z płytą? Wnętrze wygląda ok, wszystko raczej podłączone. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przyczynę znalazłeś już sam - musisz podłączyć monitor pod karte graficzną używając przejściówki. Podłączając pod płytę korzystasz ze zintegrowanej karty, która się wyłącza automatycznie po włożeniu dedykowanej karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...