Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szerro

Głośny procesor

Polecane posty

Witam,

W ostatnich dniach mój procesor, ( AMD FX 6300 3,5 GHz ) albo raczej jego wentylator, zaczął strasznie głośno chodzić, nawet gdy na komputerze nie robie absolutnie nic, podczas grania w gry staje się jeszcze głośniejszy. Komputer jak i procesor są nowe, wcześniej nie miałem z nimi żadnych problemów. Oczywiście wszystko starannie wyczyściłem, więc o zbytnim zabrudzeniu nie ma mowy. Temperatury także są niskie, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie za bardzo się na tym znam. W tej chwili gdy odpaloną mam jedynie przeglądarke, procek ma 35C, a chodzi tak jakbym miał uruchomione ze 3 gry. Dodam jeszcze, że żadnych innych problemów z komputerem nie dostrzegłem.

Zauważyłem też, że Game Booster pokazuje że wentylator ma prędkość prawie 5000 RPM, wiem że to raczej marny program do mierzenia tego typu rzeczy, ale to chyba jednak nieco za dużo?

Jeszcze jeden edit, zmieniłem w programie SpeedFan ustawienie wentylatora na "Manual" i teraz praktycznie go nie słychać, nie wiem tylko czy to bezpieczne? Went ma teraz 2200 RPM. W spoczynku temperatura około 45C, z włączoną grą ok. 55.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś program mocno grzejący procesor (np. OCCT) i potestuj go powiedzmy z pół godziny, jeśli temperatura procesora będzie w normie (nie powinna dochodzić do siedemdziesięciu stopni), to jest ok. Niemniej jednak coś z automatyczną regulacją obrotów jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks doszła do 57. W zasadzie problem byłby rozwiązany, bo z początku po ustawieniu w SpeedFan na Manual wszystko było pięknie, problem w tym że gdy wyłącze komputer i uruchomie go ponownie to ten znowu chodzi jak suszarka, mimo że w SpeedFanie dalej jest na Manual, gdy znowu ustawie na inny tryb i z powrotem na Manual to czasem działa i znowu wszystko jest ok, a czasem w ogóle nie ma reakcji.. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...