Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawek128

Komputer nie czyta karty graficznej. / Błagam o pomoc

Polecane posty

Siemacie. Dostałem dzisiaj nowego kompa, podłączyłem. Zobaczyłem, że nie czyta mi karty graficznej.

Ustaw w biosie irq for vga na enabled.

Tak poradził mi jeden dobry człowiek. W mojej płycie głównej nie ma czegoś takiego, tak więc proszę Was o pomoc w znalezieniu tego, BĄDŹ podania potencjalnej innej przyczyny i rozwiązanie. BŁAGAM WAS, DOSTAŁEM NOWEGO KOMPA I CHCIAŁBYM POGRAĆ.

Specyfikacje - http://puu.sh/6cVve.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Mam dość stary monitor, nie mam takiej samej wtyczki. Można ją zakupić w zwykłym sklepie elektronicznym? Jak ona się nazywa?

No to masz odpowiedź czemu nie działa wink_prosty.gif Żeby korzystać z karty graficznej musisz do niej podłączyć monitor.

Dodam jeszcze, że właśnie sprawdziłem kartę w biosie - też nie czyta. Pokazuje, że pusty slot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste tongue_prosty.gif

Jestem w tym całkowicie zielony. Składano mi komputer w siedzibie morele.net, nie wiem czy podłączyli - nie znam się na tym. Właśnie sprawdziłem, ale nic nie widzę. Karta zajmuje sporą część obudowy. Gdybyś mógł wyszukać ten model i zaznaczyć w paincie gdzie powinno być podłączone to byłbym wdzięczny. Ja teraz lecę spać, wstanę o 5 rano, poszukam czegoś jeszcze. Dziękuje Ci yoyo za pomoc, na pewno jeszcze jutro udzielę się w tym temacie, pewnie jak wstanę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, już wszystko tam mam podłączone. Karta nadal jest nie odczytywana. Odczytuje mi tylko kartę intela 64 mb.

Potrzebujesz przejściówki ze złącza DVI (białe) na VGA (D-Sub - niebieskie).

A gdy podłącze do karty będzie wszystko grało? Zaznaczę, że w biosie ta karta nadal nie jest wykrywana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - na pewno nie odpalisz komputera z karty graficznej, jak nie będzie do niej podłączony monitor. Ale póki co nie mam pomysłu, dlaczego komputer się uruchamia w ogóle (zwykle integra się wyłącza automatycznie po włożeniu karty).

Tak czy owak przejściówki będziesz potrzebował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą powinieneś powoli zacząć zbierać kasę na lepszy monitorktóre oferuje ta karta. smile_prosty.gif

Tak czy owak przejściówki będziesz potrzebował.

Odzywam się po dość sporej nieobecności. Zakupiłem przejściówkę, podłączyłem wszystko elegancko - nic. Na monitorze nic się nie ukazuje. Jakieś jeszcze inne rady? Paru znajomych mówi mi, że mogłem wybrać płytę główną, która nie czyta tej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod które złącze podłączyłeś kartę? Bo masz dwa (te niebieskie). To u góry (bliżej CPU) to PCI Express 3.0 x16 a to drugie to PCI Express 2.0 x16, jak podlaczyles w to drugie to przełóż kartę do tego pierwszego. Może dlatego nie działa. Zresztą Misiek gość pisze że jest zielony a ty mu każesz zrobić aktualizacje BIOSu... Czemu od razu zakładasz że to wina biosu? Nigdy z takim problem się nie spotkałem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod które złącze podłączyłeś kartę? Bo masz dwa (te niebieskie). To u góry (bliżej CPU) to PCI Express 3.0 x16 a to drugie to PCI Express 2.0 x16, jak podlaczyles w to drugie to przełóż kartę do tego pierwszego. Może dlatego nie działa.

Spróbuję ją przełożyć, aktualnie jest CHYBA w drugim od góry slocie. Przyjdzie do mnie kumpel, pomoże mi przy tym, jak przełożę to odpiszę, wielkie dzięki za radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...