Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoniWorlds

Wasza Opinia co do tego sprzętu.

Polecane posty

Witam

Jestem ciekaw waszych opini jak będzie działać taki sprzęt.

Procesor: E8400 3.0 GHZ Socket 775

Płyta główna: ASUS P5K PREMIUM

RAM: 4x2 GB Kingstone Hyper X 1066

Karta Graficzna: GTX 760 MSI OC GAMER

Karta Dzwiękowa: SoundBlaster X-Fi Profesional

Zasilacz: OCZ 750 WAT

DYSK SSD 120 GB KINGSTONE + 2 TB WD

I chciał bym was zapytać o wydajność takiego kompa, komp ma służyć do grania w gry typu BF3, BF4 i FIFA 14 na Wysokich detalach lub Ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się strasznie mylisz mam taką konfiguracje i na ultra w BF4 mam 50-40 FPS a na Wysokich 70-55 FPS. Chciałem sprawdzić jak się znacie na sprzęcie i widzę że pojęcia co po niektórzy nie mają. Pamiętaj procek nie jest tutaj wątkiem głównym.

To są testy w HD ready moje i FullHD

po wynikach zmienisz zdanie.

Rozdzielczość 1280x720 Multisampling 16xQuality - 1 Pozycja i 2 pozycja moje wyniki wyprzedzając i3 , i5 , i7 12 rdzeni

http://plastic-demo.nazwa.pl/wordpress/?page_id=266∏=Into+The+Pink&res=HD+Ready+%281280x720%29&multisampling=CSAA+16x%28Quality%29

a tu FullHD 1920x1080 Multisampling 16xquality - 5 pozycja i 6 Więc wiem robi wrazenie

http://plastic-demo.nazwa.pl/wordpress/?page_id=266∏=Into+The+Pink&res=Full+HD+%281920x1080%29&multisampling=CSAA+16x%28Quality%29

i co na to powiesz ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się czy żalisz? Na HD to jest normalne. W dodatku takie "testy" to ja sam mogę zrobić. Ja mam zestaw z E8400 i 4890 i mam na Full HD 40k+! Nie mów mi ze kłamie bo testy są prawdziwe! Karta się nudzi a procka tym dobijasz. Gratuluję...

EDIT, szkoda ze nie powiedziałeś ze na max detalach jesteś poniżej 55 pozycji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoniWorlds

Nie rozumiem... Chcesz się pochwalić ? Po co zadajesz pytania, a po otrzymaniu odpowiedzi piszesz post, który jest co najmniej bez sensu. Co do Twojego pytania, to procesor w tej konfiguracji jest za słaby w porównaniu do grafiki. Zwróć uwagę, o ile słabsza jest karta graf. na pozycji 3 (link nr.1), a w sumie wiele Ci nie ustępuje. Podobnie ma się sprawa w linku nr. 2. Konfiguracje składane z głową i rozmysłem dają lepsze efekty. Natomiast to, że wyprzedzasz ludzi nawet z i5 nie ma nic do rzeczy bo wystarczy, że te konfiguracje są skopane pod kątem softu tj. sterowniki nie takie, a to dysk pełen syfu i programów, które spowalniają wszystko. Ogólnie ta konfiguracja wygląda trochę jakby kupić jedną z lepszych kart graf. później zorientować się, że po tym zakupie nasz budżet trochę ucierpiał i dodać w sumie tani procesor, który jest piątym kołem u wozu dla tej grafiki.

Ale cóż i tak zaraz powiesz, że się nie znamy, a Ty tak naprawdę tylko nas testujesz w imię wyższych celów itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok wiem że niby zajeżdzam procka dla karty. Ale nie o to chodzi że się nie znacie, znacię się bardzo dobrze może źle to ujołem, nie chciałem się pochwalić że mam taki i taki sprzęt. Tylko chciałem pokazać że Procesor nie jest taki ważny. kumpel ma kompa i5 3.2 GHZ 8 GB ramu i akurat on miał oryginalną grę Tomb Raider i ja więc włączyliśmy testy na mojej GTX760 i na jego GTX770 i nie wiem dlaczego ale jednak ja miałem o 15 FPS lepsze wyniki od niego. Ogólnie jest to sprawa że dobra jest moja płyta główna. i dlatego to inaczej wszystko śmiga niż u niego. Pewnie jak by kupił dobrą płytę za 700-800 zł tak jak ja kupywałem w 2007 roku to pewnie inaczej by to wszystko śmigało u niego. Widomo inna przepustowość informacji i lepszy chipset płyty głównej. Jescze raz jeżeli ktoś się poczuł że mówię że się nie znacie, źle zrozumieliśćie. Przepraszam chciałem tylko może wzbogacić wasze i swoje doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa, procesor nie jest taki ważny? To teraz wsadź Q9400 na przykład zamiast tego E8400 i zobaczymy ile wtedy będziesz miał FPSów... Albo wytłumacz mi dlaczego po zmianie z E7400 na Q9300 w AC4 nagle mam 50% fpsów więcej, na stareńkim GTX 285.

"a tu FullHD 1920x1080 Multisampling 16xquality - 5 pozycja i 6 Więc wiem robi wrazenie"

Mhmm, koleś z kartą o 30% słabszą od Twojej (GTX 580) zrobił wynik o jakieś 30% lepszy. Nie robi wrażenia.

Poza tym, pokazujesz nam wyniki z jakiegoś programiku skleconego przez paru ziomeczków z demosceny, jak tak bardzo chcesz się pochwalić mocą swojego kompa, pokaż nam wyniki z 3D Marka na przykład. Albo któregoś z Unigine.

A co do powyższego posta, w życiu nie uwierzę, że I5 + 770 wypadło gorzej od E8400 + 760. Pics or it didn't happen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoniWorlds

Tak jak mówiłem wcześniej duże znaczenie ma soft i "porządek" na kompie. Ponad to wystarczy, że była to jedna ze starszych i5 i to też mogło mieć jakiś wpływ. Po prostu dzisiaj jak już składa się komputer do grania to GTXy bardzo dobrze współpracują z procesorami takimi jak i3, i5, i7, a stwierdzenie że procesor "nie jest taki ważny", jest stwierdzeniem błędnym. To właśnie procesor zapewnia swego rodzaju harmonię w całej konfiguracji. Jeśli procesor jest za słaby w stosunku do karty graf. to jest ona w pewnym sensie ograniczona i nie może rozwinąć pełnych skrzydeł. Natomiast często zdarza się, że gdy procesor jest lepszym z podzespołów to wyciąga kartę graficzną dając lepsze osiągi w grach itd. Czysto hipotetycznie - jeśli wymieniłbyś procesor na nowoczesną i5 to w takim BF 4 miał byś na ultra 50-60 klatek, a nie tak jak mówisz teraz - 40-50. Nie musisz nikogo przepraszać bo nic nie zrobiłeś po prostu trzeba troszkę więcej ogłady i mniej pretensjonalnego tonu ; ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o czym my mówimy, wtedy miałeś sprzęt, sterowniki i gry w których liczyła się wydajność jednego, czasem dwóch rdzeni. Teraz czasy się zmieniły i średnie 4 rdzenie są szybsze od szybkich 2.

Kwestia polega na tym, że masz kartę od Nvidii, a karty od Nvidii nie lubią się z dwurdzeniowymi procesorami, co udowodniono tutaj: http://pclab.pl/art55238.html

Teraz wrzuć do swojej płyty tego quada i pokaż nam jak chodzi CI BF4, zwłaszcza na multi w porównaniu z dwurdzeniowcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...